Bagdad - 67 dni

Wydawnictwo: Bosz
reportażm, bagdad
literatura faktu

Korespondenci RMF FM, jako jedyni polscy dziennikarze relacjonowali ostatnią wojnę w Iraku, wiosną 2003 roku, prosto z Bagdadu. Ich reportaże, opatrzone bogatym materiałem zdjęciowym znalazły się w najnowszej pozycji opublikowanej przez Wydawnictwo BOSZ.Jak piszą sami autorzy – najbardziej interesowali ich ludzie i to oni są głównymi bohaterami tej książki. Irakijczycy, najpierw fanatycznie wołający podczas manifestacji „Duszę i krew oddamy za Saddama”, a po wkroczeniu wojsk amerykańskich burzący i depczący pomnik dyktatora, przedstawiciele aparatu władzy, przypominającego świat Orwella, ofiary wojny – ranni i zabici, ale też ofiary reżimu, zwykli bagdadczycy, próbujący normalnie żyć podczas nalotów i bombardowań, pacyfiści i żołnierze, wreszcie Polacy, którzy, jak się okazuje „są wszędzie”. Specyfika kultury i mentalność ludzi Wschodu, różne oblicza wojny, celne portrety Irakijczyków, dziennikarska codzienność, osobiste wrażenia autorów – wszystko to można odnaleźć w książce dedykowanej Tarasowi Procjukowi, operatorowi Agencji Reutera, który zginął podczas przypadkowego ostrzału hotelu Palestyna.

źródło opisu: Bosz, 2003

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/index.php?s=karta&id=1

Zbigv | 2014-12-09

Ciekawa dziennikarska relacja z II wojny irackiej. Polecam.

Sylwia | 2012-08-16
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Prawdziwa relacja, świetny reportaż. Podobała mi się bezstronność i wnikliwość reporterów.

Małgorzata | 2016-01-18
Przeczytana: 16 stycznia 2016