Largo Winch # 3 - P.O.K.

Tłumaczenie: Magdalena Cholewa
Cykl: Largo Winch (tom 3)
Wydawnictwo: Twój Komiks
O.P.A.
8373205020
largo winch, van hamme, komiks
komiksy
Pablos

Trzymająca w napięciu sensacyjna seria, do której scenariusz napisał Jean van Hamme, współtwórca bestsellerowego "Thorgala". W Nowym Jorku spada z tarasu własnego wieżowca jeden z najbogatszych ludzi świata, Nerio Winch, twórca gigantycznego Koncernu W. Po śmierci właściciela firmie grozi rozpad lub bankructwo. Ale wtedy nagle pojawia się tajemniczy spadkobierca, adoptowany syn Neriona –...

W Nowym Jorku spada z tarasu własnego wieżowca jeden z najbogatszych ludzi świata, Nerio Winch, twórca gigantycznego Koncernu W. Po śmierci właściciela firmie grozi rozpad lub bankructwo. Ale wtedy nagle pojawia się tajemniczy spadkobierca, adoptowany syn Neriona – Largo. Dziedzic miliardowej fortuny będzie musiał szybko odnaleźć się w nowej roli, bo inaczej straci nie tylko majątek, ale i życie.
Zawrotne tempo akcji, rozgrywającej się zarówno w zaułkach Stambułu, w dzikich ostępach Bałkanów, jak i na nowojorskich salonach, skomplikowane rozgrywki wielkiej finansjery, pościgi, morderstwa, oszustwa – oto największe atrakcje komiksu Francqa i van Hamme'a.

kendo777 | 2016-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

Drugi dyptyk trochę inny od pierwszego, bo więcej zabaw z prawem i finansami, ale akcji też nie zabrakło. Van Hamme na swoim normalnym, czyli najwyższym poziomie kreowania pulpowych historii dla wieczornej rozrywki strudzonego ciężkim dniem czytelnika. To się czyta jakby się oglądało jakiś fajny film sensacyjny pokroju nowych Bondów z Craigiem, czy Bourne`ów. I świetne, szczegółowe rysunki. Nie mam pytań, czytelnik pelikan prosi o więcej rybek.

danijel | 2016-01-08
Na półkach: Komiksy, Przeczytane