Matematyka przy kominku

Wydawnictwo: BTC
978-83-60233-33-7
matematyka

Książka ta jest o matematyce, a właściwie bardziej o tym, co autorowi kojarzy się z matematyką. Są zatem w książce zarówno szkolne zadania, jak i ciekawostki liczbowe, wycieczki w matematykę ”uniwersytecką”, rozważania z pogranicza filozofii, socjologii i... teorii literatury oraz żarty. Napisana jest w sposób daleko odbiegający od suchego wykładu Królowej Nauk, jaką wciąż jest matematyka.
Każdy znajdzie w niej coś dla siebie... i z pewnością każdy znajdzie coś, co go nie zainteresuje albo będzie za trudne.

| 2010-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2010

Ciekawa, choć nieobciążająca intelektualnie lektura, luźno nawiązująca do matematyki. Szurek obficie częstuje czytelnika swoimi przemyśleniami i poglądami. Z większością się nie zgadzam (czasem aż do poziomu irytacji), co nie zmienia faktu, że książkę przeczytałam z przyjemnością.

madezia1008 | 2015-02-19
Sebastian Poreba | 2011-02-11