Nie bój się nocy

Wydawnictwo: Czytelnik
Nie, bój, się, nocy
dona

Powieść dotyczy serii tajemniczych zabójstw na Osiedlu. Mordowane były samotne kobiety, wracające przez krzaki wieczorem do domu. Osiedle było tak anonimowe, że spokojnie można by rozpoznać w nim każde blokowisko. Na dodatek mordowane były brunetki z ciałem, a akcja rozgrywała się w okolicach Bożego Narodzenia. Oprócz tego lektura nie dostarczyła nieprzyjemnych wrażeń. U Kłodzińskiej mordercą okazuje się osoba nie brana wcześniej pod uwagę, zwroty akcji są, napięcie jest dawkowane z umiarem, no i oczywiście kapitan jest Szczęsny... To chyba jedna z lepszych książek Kłodzińskiej - brak tu nachalnej, naiwnej propagandy i w dodatku trzyma w napięciu! Na jej podstawie nakręcono jeden z odcinków "07 zgłoś się".

Rivia | 2015-10-07
elisza | 2014-01-17