Terra Madre. Come non farci mangiare dal cibo.

Wydawnictwo: Giunti Editore
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-88-09-74436-3
popularnonaukowa
włoski
Magda

Prodotto sopratutto per essere venduto e spogliato del suo significato autentico, il cibo finisce con il mangiarci.

Magda | 2010-07-04
Przeczytana: 03 lipca 2010

Mam nadzieję że ta książka zostanie przetłumaczona niedługo na język polski. To co od lat sama myślałam ale nie umiałam ubrać w słowa. Dlaczego my eksportujemy np mleko do Włoch a oni do nas? Operacje kompletnie bez sensu za które płacimy my: wyższa cena produktu a wcale nie wyższa jakość, zanieczyszczenie środowiska przez bezsensowny transport itd. Czy pomidor dostępny w sklepie przez cały rok lub jabłka identycznych rozmiarów powleczone woskiem mogą być na prawdę dobre...?

Na półkach