Podejmowanie decyzji i zarządzanie ludźmi w biznesie i administracji. Wydanie IV

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Podejmowanie decyzji i zarządzanie ludźmi w biznesie i administracji to: książka o sprawowaniu władzy w organizacji, klasyczna lektura studentów zarządzania, ekonomii, socjologii, psychologii, nauk politycznych i prawa, wiekopomne dzieło nagrodzone Noblem w 1978 roku, tom zawierający pionierską teorię wyboru i podejmowania decyzji w odniesieniu do administracji, esencja współczesnej wiedzy o organizacji, zbudowana na podstawie koncepcji Taylora, Fayola, Gulicka i Urwicka. To także zbiór ponadczasowej mądrości. Jak pisze sam Herbert A. Simon: Czy jakikolwiek tekst, który powstał przed półwieczem, może być ciągle aktualny u progu nowego milenium? W czwartym wydaniu tekst oryginału pozostał bez zmian, gdyż nie ma w nim zasadniczo nic takiego, z czego chciałbym się wycofać. Naszym tematem są organizacje. Towarzyszą nam one od co najmniej czterech tysięcy lat. Procesy podejmowania decyzji czy zarządzania ludźmi wydają się niezmienione przez wieki.

Sally153 | 2017-05-27
Konrad Kusiak | 2017-04-16