Dama z Kijowa

La dame de Kiev
83-7034-125-X
miłość, rozstanie
PiPi

Anastazja - piękna arystokratka urodzona na początku stulecia - razem z Borysem Wodianowem, ukochanym z dzieciństwa, brała udział w Rewolucji Październikowej, mając wówczas 17 lat. Rozstała się z przyjacielem w czasie zawieruchy wojny domowej; trafiła na Montparnasse, gdzie dostała pracę i zdobyła niezależność, potem do Hollywood, gdzie stała się gwiazdą. Jednak cały czas, mimo upływu lat, nie traciła nadziei na odnalezienie Borysa, który pozostał na Wschodzie.

Piękna, fascynująca, w Paryżu zdobywa miłość rosyjskiego hrabiego, w Ameryce - bankiera, za którego wychodzi za mąż, i przemytnika, który buduje dla niej baśniowe miasto w meksykańskiej puszczy. Inteligentna i pełna żaru, buntuje się przeciw ustalonym porządkom: przeciwko prawu "wielkich spółek" przemysłu filmowego, chcących uczynić z niej bezmyślną lalkę, przeciwko purytańskiej moralności, przeciwko regułom politycznej maskarady.

Aga1977 | 2013-06-24
Gaja | 2012-08-24