Dziecko. Ciąża - poród - macierzyństwo

Wydawnictwo: Buchmann
ciąża, poród, macierzyństwo
Pistacia

Okres ciąży i wczesnego macierzyństwa to dla kobiety czas zarówno piękny jak i trudny. Zmieniające się ciało, lęk przed porodem, problemy z samopoczuciem to symptomy dotykające każdą z przyszłych matek. W tych trudnych momentach niezwykle istotna jest pomoc i życzliwość bliskich nam osób - życiowego partnera, rodziny, przyjaciół. Każda z nich swą obecnością pomaga zwalczać trudne chwile, nie...

W tych trudnych momentach niezwykle istotna jest pomoc i życzliwość bliskich nam osób - życiowego partnera, rodziny, przyjaciół. Każda z nich swą obecnością pomaga zwalczać trudne chwile, nie pozwalając by przyszła matka borykała się (z naturalnymi przecież) lękami i niepewnością.

Niniejsza książka ma być oparciem, ma pomóc, podpowiedzieć - aby każdy kolejny dzień przed i po narodzinach dziecka był wypełniony wyłącznie radością z cudu jakim jest macierzyństwo.

[opis wydawcy]

korcia | 2014-05-12
Przeczytana: 09 maja 2014

Miałam okazję czytać angielski i amerykański poradnik dla przyszłych mam. Dzisiaj przyszła kolej na polski. Trudno je do siebie porównywać, bo książka, o której chcę Wam dzisiaj opowiedzieć ma niewielkie rozmiary. Kupiłam ją bardzo dawno temu na jakiejś wyprzedaży za 10 złotych i dopiero teraz nadarzyła się okazja, żeby do niej zajrzeć.

Zakres tematyczny tej książki jest dosyć szeroki, bo oprócz zagadnień związanych z ciążą i porodem, znajdzie tu też tematy dotyczące pierwszych lat życia dziecka. Opisany został przebieg ciąży, badania i wizyty lekarskie, dolegliwości ciążowe, poronienia, możliwe aktywności fizyczne w tym okresie, jak wygląda seks w ciąży oraz zalety szkół rodzenia. Następnie autorzy starają się dopomóc przyszłym matkom w wyborze szpitala, w którym będą chciały rodzić, opisują jak wygląda poród, czego można się w jego trakcie i po nim spodziewać. W końcu czytamy o połogu i macierzyństwie, a dokładnie między innymi o badaniach i szczepieniach w pierwszych latach...

Agnieszka | 2013-06-15
Przeczytana: 11 czerwca 2013

"Każdy z nas ma coś do zaofiarowania swojemu dziecku"

Książka przybliża w zarysie tematykę ciąży, porodu oraz macierzyństwa. Daje dzięki temu ogólne pojęcie o tych sprawach.

Katarzyna | 2016-11-12
Przeczytana: 28 października 2016

Bardzo dobry poradnik. Konkretne informacje. Każdy przyszły rodzic powinien przeczytać.

Kasia | 2016-07-17
Przeczytana: 25 czerwca 2016