Moje dziecko. Poradnik dla rodziców. Od ciąży do 3 roku życia

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Rea
Monika

W książce szeroko i wyczerpująco omówiono wszystkie ważne zagadnienia związane z ciążą porodem i pielęgnacją małego dziecka w okresie pierwszych trzech lat życia. Jak rozpoznać, że zbliża się poród? Kiedy można wyjść z noworodkiem na pierwszy spacer? Jak często należy kąpać dziecko? Które zabawy pobudzają rozwój malca? Jakie są objawy chorób zakaźnych? Takie pytania stawiają sobie wszyscy rodzice. Ta książka nie pozostawia żadnego z nich bez odpowiedzi.

Obszerne objaśnienia teoretyczne oraz liczne porady praktyczne przygotowane zostały przez doświadczonych ginekologów, położników i pediatrów dysponujących najnowszą wiedzą w zakresie swoich specjalności medycznych.

Książka ta, choć z pewnością nie zastąpi kontaktu z kompetentnym lekarzem pomoże przygotować się rodzicom do przyjścia na świat dziecka, a potem świadomie czuwać nad jego rozwojem psychicznym i fizycznym.

Oto tytuły niektórych rozdziałów: Ciąża, Przygotowanie do porodu, Pierwsze dni razem, Higiena, Karmienie małego dziecka, Rozwój fizyczny dziecka, Jak zabawa łączy rodziców i dzieci, Zdrowe jedzenie od narodzin.

źródło opisu: http://www.rea-sj.pl/product/Moje-dziecko/?id=449

źródło okładki: http://www.rea-sj.pl/product/Moje-dziecko/?id=449

iovaa | 2017-05-21

Bardzo konkretny okraszony dużą ilością fotografii przewodnik. Porady na każdą okazję, odpowiada na większość najczęstszych pytań. Bez udziwnień i wyszukanych teorii. Must have dla niedoświadczonych mam.

paulame | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2017, Dziecko