100 największych filozofów

Wydawnictwo: Świat Książki
Philosophy. 100 esential thinkers
978-83-7391-960-0
szatanielica

Filozofia europejska szczyci się tradycją sięgającą siódmego wieku przed naszą erą. Powstała z najprostszych pytań o genezę i strukturę świata oraz o człowieka, z czasem stworzyła wspaniałe, wielkie systemy.
Autor "100 największych filozofów" ukazuje najwybitniejszych myślicieli europejskich- od starożytności aż po współczesności- oraz szkoły filozoficzne, do których należeli. Książka powinna stanowić lekturę obowiązkową dla uczniów, nauczycieli i wszystkich interesujących się dziejami myśli ludzkiej, jej sukcesów i porażek.

Roman Dłużniewski | 2017-01-05

To jest taka książeczka, którą po prostu powinno się mieć na półce. W skrótowych zapisach przedstawia tych, którzy mieli największy wpływ na dzieje myśli filozoficznej świata. Bez zagmatwanych opisów przybliża konkretne sylwetki podając jednocześnie przyświecające im hasła.

tilia | 2017-01-03
Na półkach: Filozofia, Przeczytane

Jedna kartka (czasami dwie) i jeden filozof oraz jego motto. Książka dobrze porządkuje i utrwala wiedzę, dotyczącą europejskich twórców najważniejszych idei filozoficznych. Dla mnie, sympatyka filozofii, bardzo pomocna.

Wodnaa | 2015-06-30
Na półkach: Fragmenty, Przeczytane

Baaardzo podstawowe zagadnienia z życia i twórczości największych filozofów, ale książka napisana jasno i przejrzyście. Do każdego filozofa dopisany jest odpowiedni cytat. Przyjemnie się czyta.

AkedaVinci | 2017-02-02
Justyna Krystyniak | 2015-09-27