Jak przepraszać

2024-02-28
2024-02-28
32 min.
9788383190099

"Jak przepraszać" to książka, dla młodszych i starszych dzieciaków, zaczyna się niewinnie. Wprowadza w temat, mówi o tym, każdy z nas popełnia błędy, i nie jest to nic złego... Ważne jest natomiast by umieć powiedzieć magiczne słowo "przepraszam".

Jestem zachwycona tą pozycją, dlaczego? Bo na tych zaledwie kilku stronach tak mądrze "ugryzła" temat 🥹❤️ Uczymy się że nawet jeśli kogoś nie lubimy, a zasługuje na nasze przeprosiny, to warto to zrobić...że warto się przyznać do błędu, i że przepraszanie może być w różnych firmach np. listownie.. To naprawdę mądra książka, która otworzy oczy na pewne sprawy, i może dzieciom będzie łatwiej zrozumieć cały proceder?

Dodatkowo ilustracje, które są tak dopracowane, że nie sposób o nich zapomnieć! Moja córka jest zachwycona 🥰

Książki dla dzieci są niezwykle cenne pod każdym względem. Mogą nawet nauczyć przepraszać. JAK PRZEPRASZAĆ Davida LaRochelle z ilustracjami Mike’a Wohnoutka to wspaniała propozycja od Wydawnictwa Wilga.

Książka ta uczy nas, że każdy, niezależnie od wieku, wielkości, statusu społecznego, płci, zawodu - popełnia błędy. Musimy się nauczyć, że błędy nie są niczym strasznym, jednak bardzo istotne jest, by za te popełnione błędy - czyny, słowa, bardziej lub mniej świadome - przeprosić. Ale nie chodzi tutaj o byle jakie przepraszanie, o zmuszenie dziecka przez mamę, bo inaczej nie dostanie bajki lub słodyczy, o przeprosiny, które są podyktowane wyłącznie korzyściami. Chodzi o przeprosiny szczere. A szczere przeprosiny są oszczędne w słowach. Wystarczy PRZEPRASZAM.

JAK PRZEPRASZAC to świetny przewodnik w temacie przeprosin. Pokazane mamy różne sytuacje, w których zostały popełnione błędy, ale też i różne warianty przeprosin. W książce wskazane zostały przeprosiny dobre i złe, szczere i nieszczere. Jest też wskazówka, która mówi, że jeśli tylko mamy możliwość, powinniśmy swoje błędy naprawiać.

Już na pierwszy rzut oka widać, że książka ta została maksymalnie dopracowana. Przypadnie do gustu zarówno tym mniejszym dzieciom, ponieważ tekstu jest niewiele, ale i starszym, ponieważ przekaz jest świetny. Ja sama, choć jestem już stara kopa, znalazłam w tej książce coś dla siebie i wiem już, jak przepraszać za popełnione krzywdy, choć człowiek stara się ich popełnić jak najmniej.

Przepraszanie bywa trudne. Nie tylko dla tych najmłodszych ale i dla dorosłych, a może nawet dla nich szczególnie. Niejednokrotnie ciężko nam przyznać się do błędu i odpokutować wyrządzoną komuś krzywdę.

Jak nauczyć dziecko przepraszania jeśli sami mamy z tym problem? Może warto rozpocząć tę naukę wspólnie?

Z taką właśnie pomocą przychodzi książka "Jak przepraszać", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga.

To krótki przewodnik odpowiedni dla małego i dużego czytelnika. Autor przekonuje w nim o prostocie przepraszania i to udowadnia.

Sugeruje, że najlepiej powiedzieć "przepraszam" szczerze i wprost, bez żadnego owijania, wplatania w inne wątki rozmowy czy też robienia tego pod przymusem.

Książka uświadamia dzieci, że błędy popełnia każdy i to całkiem normalna sprawa. Jednak to bardzo ważne, aby zawsze gdy kogoś skrzywdzimy, przeprosić. Nawet jeśli sami również zasługujemy na przeprosiny od tej drugiej strony.

Oprócz prostego i jasnego przekazu warto zwrócić szczególną uwagę na ilustracje. Są one mistrzowskim dopełnieniem treści. Są pomocą w jej rozumieniu dla tych najmłodszych odbiorców. Dodatkowo wprowadzają dobry humor, dzięki zabawnej formie.

Książka spodoba się przedszkolakom (i starszym). Pomoże zrozumieć istotę przepraszania i w wesołej formie przekaże to, co najważniejsze. Wszystko po to, by ułatwić im codzienność w społeczeństwie.

Z taką właśnie pomocą przychodzi książka "Jak przepraszać",...

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Jak przepraszać