Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne

Okładka książki Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne Eliseo Garcia
Okładka książki Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne
Eliseo Garcia Wydawnictwo: JUPI JO! Seria: Kakadu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Kakadu
JUPI JO!
2023-08-28
2023-08-28
28 min.

Tym, którzy jeszcze jej nie znają, przedstawiam fantastyczną część z serii interaktywnych książek z piórem Kakadu. Niedawno dołączyła do naszego zbioru pozycja zatytułowana "Wszystko gra!".

Tak jak zapowiada okładka, jest to muzyczna książka. Dzięki niej mały czytelnik pozna wygląd, nazwy i brzmienie wybranych instrumentów, których zamieszczono całkiem sporo. Wszystkiego tego dowie się dotykając interaktywnym piórem konkretnego instrumentu na ilustracji. Ponadto na dole każdej rozkładówki znajdują się zagadki i ciekawostki sprzyjające aktywnemu czytaniu.
Na samym końcu zamieszczono krótki test składający się z 10 pytań dotyczących wiedzy na temat instrumentów przedstawionych w książce.

Tekstu w książce nie jest zbyt dużo - 2-3 na rozkładówkę zdania, za to jest przepełniona cudownymi dźwiękami. Wykonanie jest solidne, jak w przypadku pozostałych książek z serii Kakadu

Co powiecie na niesamowity świat muzyki klasycznej i dźwięków zamknięty w książce?

Oto kolejna propozycja interaktywnej książki w serii z piórem Kakadu.

Tym razem bohaterami są dzieci - przyjaciele Marty, której rodzina prowadzi sklep muzyczny. Ich marzeniem jest założyć orkiestrę, każdy więc musi dobrać do siebie odpowiedni instrument. Potem czeka ich ciężka praca by ostatecznie zagrać wspaniały koncert!

Czytelnicy, towarzysząc przyjaciołom Marty, mają okazję poznać nazwy i dźwięki wydawane przez poszczególne instrumenty. Wystarczy zbliżyć pióro do obrazka. Dodatkowo na każdej stronie znajdują się proste pytania sprawdzające wiedzę ale także spostrzegawczość i pamięć. Są tutaj także ciekawostki o instrumentach, zakodowane pod obrazkiem żarówki.

To wszystko sprawia, że książka niesamowicie wspiera rozwój i poszerza horyzonty. Nie tylko zaznajamia z dźwiękami ale także z ogólnymi informacjami o tych instrumentach i z popularnymi utworami.

To moim zdaniem jedna z ciekawszych książek w serii. Sprawdzi się w każdym wieku!

Oto kolejna propozycja interaktywnej książki w serii z piórem Kakadu.

Dodaj cytat z książki Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne