Stworzenia do policzenia

2023-01-01
2023-01-01
24 min.
dzieci literatura dziecięca edukacja

To prawdopodobnie najciekawsza kartonówka o liczeniu jaką miałam okazję oglądać. Jej trochę nietuzinkowa forma jest właśnie tym co ją wyróżnia na tle innych tego typu książeczek.

"Stworzenia do policzenia" to pozycja dla maluchów, które dopiero uczą się lub w pewnym stopniu opanowały już liczenie. Znajdziemy tutaj rozkładówki, które zawierają mini historyjkę, dzięki której dzieci poza liczeniem mogą także opowiadać co znajduje się na obrazkach i rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe. Można je także potraktować jako wprowadzenie do dodawania i odejmowania.

Zabawne, urocze i odrobinę nietypowe ilustracje jak i rymowane mini wierszyki przypadną do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Dodatkowo wyczytałam, że ta książeczka to pierwsza z serii pozycja o stworzeniach i już nie mogę się doczekać, jakie będą kolejne.

Mały format i kartonowe strony będę w sam raz dla młodych czytelników.

Polecam każdemu, kto ma w domu maluszka chętnego do liczenia;)

Niebanalna rymowanka o zwierzętach, która bawi i zaskakuje. Nietoperz wygrzewający się na plaży i pies w butach… i bez butów. Czy umiesz policzyć je wszystkie? Zapraszam do doskonałej zabawy.
Jeden pies, dwa lisy i siedem pszczół. A widziałeś ile jest słoni? Fok jest dziesięć, czy dostrzeżesz tę ostatnią?
W tej małej książeczce jest wystarczająco miejsca, aby poćwiczyć naukę do 10. Pomogą wam w tym niebanalne zwierzęta. Niskie, wysokie, kolorowe, z kłami i bez kłów. Każdemu z nich towarzyszy dosłownie jedno zdanie, za to rymowane. Znajdziecie tu też piękne wyraziste kolory, przeciwieństwa i dużo zabawy.
Jestem zachwycona. Prosta, niebanalna, zaskakująca i daje dużo możliwości. Przemyślana i pomyślana o najmłodszych. Do tego poręczny format zachęca, aby ją ze sobą zabierać. Polecam.

W tej małej książeczce jest wystarczająco miejsca, aby poćwiczyć...

"Stworzenia do policzenia" z tekstem Moniki Wróbel - Lutz i ilustracjami Kasi Fryzy to niewielka kartonowa książka, która dzięki zabawnym rymom okraszonym jeszcze bardziej zabawnymi ilustracjami stwarza okazję do doskonalenia umiejętności przeliczania w zakresie do 10.
Treści jest niewiele, dzięki czemu dziecko w lot zapamiętuje rymowankę odnoszącą się do danej liczby i ilustracji, co z kolei pozwala na wspólne czytanie.

Ta aktywizująca książeczka uczyni naukę liczenia świetną zabawą. Mnie najbardziej rozśmieszyły "trzy karaluchy: dwa mokre, jeden suchy".
A na końcu rozczulająca dziesiątka - gdzie jest dziesiąta foka...? Pojawi się za rok...

Polecam jeśli jesteście zwolennikami nauki poprzez zabawę.

Książki od wydawnictwa @wydawnictwotatarak często mnie zaskakują. 😊 Tak też było tym razem. Wcale nie chodzi tu o stworzenia, czy jakby ktoś inny powiedział - zwierzęta. 🦊 One są. Jak się zresztą możemy domyślić po tytule "Stworzenia do policzenia". Otóż one są kolorowe, rysunkowe i... nietypowe. 🦇 Ale zostawmy je na chwilę. To, co w tej książce zaskakuje to rytm i... fenomenalna zabawa. 👍 Nie tylko moja i dziecka podczas lektury, ale i autorki tej pozycji. 👩 Poczucie humoru i zdrowy dystans "wylewają się" z tej małej książeczki i zarażają uśmiechem podczas chwil spędzonych nad kolejnymi stronami. 😉

Wróćmy do zwierząt. Jest pies. Jakby mogło go nie być. Słoń, kaczki i krowy - też całkiem popularne w książkach dla dzieci. 🐮 Są też aligatory, karaluchy i nietoperze, których przyznajcie to sami - w książkach dla dzieci za często nie spotykamy. 🐊 Na każdej stronie mamy określoną liczbę zwierząt i czynność, którą one wykonują. Bo kto powiedział, że aligator nie może być chory, kaczka nie może płakać, a nietoperz nie może leżeć na plaży? 🦆 W tej książce wszystko jest możliwe, dlatego tam bardzo uwielbiają ją najmłodsi. W końcu w ich świecie też można wszystko. Od tego jest fantazja! 🧒

"Stworzenia do policzenia" Moniki Wróbel-Lutz to mała i poręczna kartonówka z doskonale dopasowanymi do treści - ilustracjami Kasi Fryzy. 👌 Rozśmiesza młodszych i starszych, pomaga w nauce liczenia i zapewnia wspaniałą zabawę. Gorąco polecam. 🙂

• Wspomnienia z dzieciństwa
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Stworzenia do policzenia