Co warto wiedzieć o krajach?

Okładka książki Co warto wiedzieć o krajach? Grzegorz Strzeboński
Okładka książki Co warto wiedzieć o krajach?
Grzegorz Strzeboński Wydawnictwo: Greg literatura dziecięca
literatura dziecięca
Greg
2022-01-01
2022-01-01

Bardzo ciekawa, edukacyjna pozycja dla najmłodszych wydawnictwa Greg prezentująca w zabawny, wierszowany sposób informacje o 20 krajach: ich zabytkach, miastach, produktach, charakterystycznych punktach i symbolach.

Ciekawa lektura na lekcję kulturową o danym kraju, polecam!

Poznajemy:
*Wielka Brytania - Big Ben, Londyn, piętrowe autobusy, rodzina królewska, angielska pogoda, ruch lewostronny
*Francja - Paryż, Luwr, Wieża Eiffla, Bagietka, ślimaki, żabie udka, zamki nad Loarą
*Grecja - Ateny, Akropol, Zorba, teatr, ser feta, oliwki, wyspy greckie
* Hiszpania -Corrida, Flamenco, Alhambra, Madryt, konkwistadorzy, Sagrada Familia
*Niemcy - porządek, samochody, Berlin, Bawaria, Mur berliński, niemiecka kiełbasa
*Polska - od Bałtyku do Tatr, bigos, Warszawa, Zamek w Malborku, warszawska Syrenka, Wawel
*Rosja - Matrioszka, cyrylica, Moskwa, kolej transsyberyjska, samowar, bliny
* Włochy - Rzym, Koloseum, makaron, pizza, Wenecja, Ferrari i ALfa Romeo, Krzywa Wieża w Pizie, Watykan, wulkany
*Chiny - Pekin, ryż, Chińczycy, herbata, pismo, Chiński Nowy Rok
*Indie - Nowe Delhi, słonie, Bollywood, Tadż Mahal, sari, święte krowy
*Japonia - Tokio, trzęsienia ziemi, samuraj, kaligrafia, kimono, sushi, karate
*Zjednoczone Emiraty Arabskie - Dubaj, ropa naftowa, szejkowie, strój arabski, konie arabskie
*Turcja - Ankara, islam, meczety, kebab, ruiny Troi

*USA
*Egipt
*Kenia
*Grenlandia

Ciekawa lektura na lekcję kulturową o danym kraju, polecam!

Poznajemy:

• 28. POPULARNONAUKOWE
  • 05. MIEJSCE - KLASA TRZECIA b
  • Biblioteczka maluszka
  • 21. WIERSZE I PIOSENKI

Dodaj cytat z książki Co warto wiedzieć o krajach?