Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych

Okładka książki Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych Justyna Zając, Krystian Zając
Okładka książki Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych
Justyna ZającKrystian Zając Wydawnictwo: Bezdroża literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Bezdroża
2023-03-08
2023-03-08
9788383220208

Okładka książki Góry na weekend z Polski. Słowacja, Czechy, Niemcy Justyna Zając, Krystian Zając
Góry na weeken... Justyna Zając, Krys...

W tym przewodniku czytelnicy znajdują 50 górskich wycieczek o różnym stopniu trudności, które obejmują trasy w naszym kraju, a oprócz tego także w Czechach i na Słowacji. Autorzy nie przedstawiają tylko suchych informacji o różnych miejscach, ale także opowiadają różne ciekawostki i legenedy związane z ich atrakcjami. Zajdują się tutaj również długości, czasy i profile wysokościowe tras, a także propozycje na wycieczki poza góry. W książce znajdują się także przydatne informacje pozwalające przygotować się na każdą wyprawę, a także numery ratunkowe, które warto znać przed wyjazdem. Książka przedstawia Góry Izerskie, Karkonosze, Góry Wałbrzyskie, Góry Stołowe, Beskid Żywiecki, Beskid Śląski i Beskid Sądecki. 👌 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/10/hasajace-zajace-w-gorach.html

Po przejrzeniu tej książki od razu zapragniecie wybrać się całą rodziną na malownicze szlaki naszych polskich gór!

"Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych" to przewodnik w sam raz dla całych rodzin. Zabierze Was na urokliwe szlaki, w świat zachwycających gór.

W przewodniku znajdziesz:

⛰️ 50 górskich wycieczek o różnym stopniu trudności;
⛰️ propozycje tras w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji;
⛰️ przebiegi, długości, czasy i profile wysokościowe tras;
⛰️ ciekawostki i legendy;
⛰️ propozycje atrakcji poza górami.

W przewodniku oprócz opisu tras górskich, znajdziemy również piękne zdjęcia. Przy opisie każdej z 50 tras znajduje się kod QR, dzięki któremu możemy szybko odnaleźć dany szlak na mapie.

No to w drogę!

W przewodniku znajdziesz:

⛰️ 50 górskich wycieczek o różnym stopniu trudności;
⛰️ propozycje...

Przewodnik „Hasające zające w górach” od @hasajacezajace na nowo rozbudził moją potrzebę odkrywania szlaków i zdobywania szczytów. Rewelacyjnie i bardzo dokładnie opisane są trasy 50 wycieczek nadających się dla dużych i małych. W przewodniku znajdziecie poza przepięknymi zdjęciami opisy szlaków wszystkich gór w Polsce. Są Karkonosze, Bieszczady, Tatry, Pieniny, Beskidy, Gorce, Góry Stołowe, Izerskie czy nawet Góry Wałbrzyskie. Każdą trasę opisaną w przewodniku można pobrać na telefon za pomocą kodu QR. Podane mamy dokładnie jaka jest długość trasy, ile czasu zajmie przejście, jaka różnica poziomów czy rodzaj podłoża mamy do pokonania, a także czy możemy zabrać ze sobą zwierzęta lub wózek dla dziecka. Całość opisana jest bardzo szczegółowo, na tyle, że można mieć wrażenie, że idzie się z prawdziwym przewodnikiem,a nie przewodnikiem-książką. No i te ciekawostki o odwiedzanych miejscach! Mega!

Hej, ho, hej ho, do lasu by się szło… a może nie do lasu, tylko w góry? I to oczywiście z dzieckiem, bo warto już od najmłodszych lat zaszczepić w nim podróżnicze pasje i swoją miłość do przyrody. Do wypraw z całą rodziną trzeba się inaczej przygotować, niż gdybyśmy wędrowali w towarzystwie osób dorosłych; szczególnie przy maluchach nie ma tu miejsca na improwizowanie, a przynajmniej powinno być ona pod kontrolą. W zależności od wieku dzieci i ich kondycji musimy również tak dobrać trasę, by była ona dla nich atrakcyjna i możliwa do przejścia (również dla rodziców z dziećmi w nosidłach),a także by uwzględniała interesujące miejsca, które mogłyby dzieci zaciekawić.
W rezultacie często się okazuje, że rodzice, którzy muszą uwzględnić te wszystkie czynniki, po prostu tracą wenę i wybierają najbardziej oczywiste, turystyczne szlaki, albo po prostu rezygnują z podróży i wspinaczki. Tymczasem wspólne odkrywanie natury, wspólne wędrówki pozwalają zadbać o relacje rodzinne, wyciszają, rozbudzają ciekawość, a także uczą szacunku do przyrody. O takim rodzinnym wędrowaniu piszą Justyna i Krystian Zając w książce pt. „Hasające zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Bezdroża książka to prawdziwa gratka dla miłośników gór, przekonująca iż z dzieckiem również można eksplorować szlaki i zdobywać szczyty. Oczywiście ten przewodnik posłuży również tym, którzy dzieci nie mają bądź też ich latorośle są już zaprawione w bojach i doskonale sobie radzą w trakcie wspinaczki. Wówczas warto potraktować publikację jako źródło inspiracji, pozwalające odkrywać nam takie miejsca, których dotychczas nie znaliśmy.
Autorzy, pasjonaci górskich wędrówek, proponują nam wspomnianych pięćdziesiąt tras, które przemierzyli we trójkę, wraz z dzieckiem. Są to trasy o różnym stopniu trudności, co pozwala każdemu wybrać coś dla siebie, dostosowując cel wycieczki do możliwości fizycznych. Wśród nich są krótkie szlaki, niemal spacerowe, jak i nieco bardziej wymagające trasy całodniowe. Zanim wyruszymy jednak w drogę, warto zapoznać się również z krótkim wstępem do książki, w którym znajdziemy niezwykle przydatną checklistę, pozwalającą nam przygotować się na każdą okazję, a także numery ratunkowe, które na wszelki wypadek warto znać.
Wraz z autorami wyruszymy w Góry Izerskie, zabiorą nas również w Karkonosze, Góry Wałbrzyskie, Góry Stołowe, w Beskid Żywiecki, Beskid Śląski i Beskid Sądecki. Oczywiście (nie tylko) dla wielbicieli slow life obowiązkowe są Bieszczady, wybierzemy się też w malownicze Pieniny. Każda z opisanych wycieczek, poza pięknymi zdjęciami, zawiera dane techniczne dotyczące trasy (np. trasa długa, umiarkowana, trasa łatwa),jej długość, szacunkowy czas przejścia, rodzaj nawierzchni, a także informacje o infrastrukturze (schroniska) czy atrakcjach na szlaku. Znajdziemy również mapkę pozwalającą zorientować się w uksztaltowaniu terenu. Mapę trasy możemy natomiast pobrać za pomocą kodu QR. Autorzy również zajmująco opisują samą trasę, zwracając uwagę na najważniejsze jej atrakcje, wspominając o możliwych modyfikacjach trasy (wycieczki poza trasą),a także atrakcjach w okolicy. Wszystko to wzbogacone jest ciekawostkami i legendami, a autorzy zachęcają również do skosztowania wybranych smakołyków na trasach.
Tak naprawdę lekturze przewodnika tak atrakcyjnego graficznie trudno się oprzeć, podobnie jak wyruszeniu w trasę. Mimo iż przewodnik opowiada o wycieczkach we trójkę i adresowany jest do rodzin z dziećmi, to tak naprawdę wcale nie ogranicza to grona odbiorców. Szczególnie, że autorzy wybrali trasy znajdujące się w różnych regionach polski, różniące się pomiędzy sobą nie tylko stopniem trudności, ale również stopniem przygotowania szlaku pod kątem turystów czy obecnością różnych obiektów na szlaku. Dlatego też, w zależności od tego, jakie mamy możliwości czasowe, kondycję fizyczną, a także finanse, każdy może wybrać coś dla siebie. A ja pakuje się na majówkę w górach (oczywiście książka „Hasające zające w górach” zajmuje obowiązkowo honorowe miejsce w plecaku!).

Dni stają się coraz dłuższe, niedługo temperatura również powinna znacznie podskoczyć, a to wszystko sprzyja rodzinnym wycieczkom.

Czy Wy również uwielbiacie zwiedzać i odkrywać nowe miejsca? My wprost ogromnie! Przyznam, że z 3 latkiem można już planować całkiem fajne wycieczki, co niezmiernie mnie cieszy.

Jeśli szukacie inspiracji na górskie ⛰️ wyprawy (w większości w Polsce, chociaż znajdzie się też coś po czeskiej i słowackiej stronie) to dzisiejsza pozycja jest właśnie dla Was.

Co ciekawe przewodnik został przygotowany przez rodziców- a z własnej perspektywy wiem jak zmienia nam się spojrzenie kiedy pojawia się mały człowiek.

Od zawsze lubiliśmy wycieczki, ale nie planując jeszcze potomstwa zwyczajnie na niektóre aspekty nie zwracaliśmy uwagi. Pamiętam nasze długie rozmyślania, jak dokładnie wyglądały zdobyte przez nas szczyty i czy w ogóle można je brać pod uwagę zabierając Synka.

I właśnie tu dochodzę do momentu, w którym przyznacie jak nieocenione może być źródło, które zostało stworzone przez rodziców 🙂

Część z opisanych wycieczek mamy już za sobą- dało mi to szansę zweryfikowania na ile podoba mi się sposób w jaki dane miejsce zostało opisane. Natomiast pozostałe miejsca, których jeszcze nie odhaczyliśmy na swojej liście zaostrzyły mi tylko apetyt na zwiedzanie.

Znajdziemy tutaj nie tylko opisy tras, ale także kody QR z mapami, ciekawostki, legendy i atrakcje w okolicy (w końcu nie samymi górami człowiek żyje).

Dowiemy się jakie długości jest trasa i ile czasu zajmie nam jej przejście. Ważny punkt to dla mnie nawierzchnia, a nie zabrakło i takiej wiadomości. Autorzy rekomendują też dla kogo wycieczka będzie odpowiednia i czy można zabrać ze sobą psa.

My z pewnością będziemy korzystać jeszcze nie raz ❤️

Jeśli szukacie inspiracji na górskie ⛰️ wyprawy (w większości w...

Oczywiście wszelkiej maści przewodników na polskim rynku wydawniczym jest zatrzęsienie. Ja po przewodniki sięgam rzadziej, ale bez samej mapy nie wyobrażam sobie możliwości zaplanowania jakiejkolwiek wyprawy górskiej. Ale wyjazd z dziećmi w góry to dla mnie już nie lada wyczyn. W takim wypadku należałoby zaplanować praktycznie każdy krok, tak aby podjęte wyzwanie było adekwatne do wieku i możliwości naszych pociech. No i oczywiście, aby wynikiem tych wędrówek było rozpalenie miłości do gór u najmłodszych! Z radością powitałam w naszej domowej biblioteczce książkę, której autorami jest małżeństwo Justyna i Krystian Zając. Na co dzień prowadzą bloga podróżniczego, jako zakochani po uszy w górach i podróżach. Od kilku lat, z racji pojawienia się na świecie ich synka, na nowo odkrywają w trójkę polskie góry. Swoją pasją postanowili podzielić się z innymi rodzicami w ostatnio wydanym przewodniku Hasające zające w górach. W środku znajdziemy 50 wycieczek o różnym stopniu trudności, legendy, ciekawostki, atrakcje poza samym szlakiem oraz możliwość pogrania pliku gpx pomocnego podczas samej wędrówki. Dodatkowym atutem są piękne, kolorowe zdjęcia i mnóstwo ikonek pozwalających od razu odnaleźć potrzebne informacje.

Nic mi innego nie pozostaje jak Wam polecieć tą pozycję. Szczególnie, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości od jakiej strony zabrać się za planowanie i załatwianie wspólnej wyprawy w góry z dziećmi. Wierzcie mi, że tylko pierwszy raz jest lekko przerażający, kolejne wyprawy będą łatwiejsze

Lubicie górskie wycieczki? Przyznaję, że w swoim życiu byłam może na trzech 🙈 Z wiekiem coraz bardziej mnie ciągnie do takich wypraw, ale odkąd jestem mamą wizja takiej wędrówki sprawia, że od razu rośnie mi kilka siwych włosów. Zawsze bowiem brakowało mi rzetelnych informacji i wskazówek, a taka wycieczka zdawała się przekraczać moje możliwości organizacyjne oraz możliwości kondycyjne dzieci.

Jeśli takie odczucia nie są Wam obce, mam dla Was przewodnik, który opisuje 50 górskich wycieczek dla rodzin z dziećmi.

Każda z opisanych tras zawiera szczegółowe informacje dotyczące jej długości, czasu przejścia, nawierzchni, przewyższenia, podstawowych punktów widokowych czy atrakcji oraz czy można zabrać ze sobą psa.

Książka proponuje wycieczki o bardzo różnym stopniu trudności. Od takich, które bez problemu pokonamy z wózkiem (w Górach Izerskich) czy na całodzienną wyprawę z większymi i przystosowanymi dzieciakami (hale pasterskie w Beskidzie Żywieckim).

Ponadto znajdziemy tu szczegółowy opis każdej wyprawy, mapę trasy do której odsyła kod QR, listę okolicznych atrakcji, miejsc gdzie można zjeść coś dobrego oraz przepiękne fotografie.

Na samym początku książki znajdziemy też kilka wskazówek praktycznych, które pomogą przygotować się do takiej wycieczki.

To naprawdę świetnie opracowana i ciekawa pozycja, bardzo pomocny rodzicielski przewodnik, który wskaże ciekawe propozycje wycieczek dla rodzin wprawionych w bojach, a także pomoże przemóc się tym, których trawią różne obawy.

Podoba mi się tutaj forma graficzna, a także dobór kryteriów na początku każdej trasy. Widać, że jest to pozycja stworzona przez rodziców dla rodziców 😉 Polecam ❤️

Bardzo lubiłam chodzić po górach, ale przyznaję, że tych wejść nie było wiele.
Gdy pojawiły się dzieci to takie wyjazdy stały się dla nas problematyczne. Nie wszędzie mogliśmy już pójść z małym dzieckiem. Z córką byliśmy tylko na Równicy. Na górę podjechaliśmy autem, a resztę trasy Zuza była niesiona przeze mnie w chuście . Syn jeszcze nie miał okazji zobaczyć gór z bliska 😊

Justyna i Krystian Zając to małżeństwo, które jest zakochane w górach. Wędrówki po tych terenach to ich ogromna pasja, którą postanowili zarażać innych. W swoim poradniku
"Hasające zające w górach" przedstawiają nam 50 wycieczek po górach, w które można zabrać dzieci. Każda wycieczka zawiera informacje czy jest to trasa krótka, umiarkowana czy długa. Dowiemy się również gdzie możemy zabrać wózek, ile czasu zajmie nam trasa, ile km mamy do przejścia, co nas czeka po drodze i jakie atrakcje możemy zobaczyć w okolicy. Autorzy dostarczają nam również mnóstwo ciekawostek związanych z górami. W przewodniku znajdziemy piękne fotografie wykonane o różnych porach roku. Do każdej wycieczki mamy dołączony kod QR dzięki, któremu możemy zobaczyć przebieg trasy na mapie .

To świetny poradnik dla rodzin, który wskaże nam miejsca, w które możemy się wybrać wraz z naszymi pociechami

Bardzo lubiłam chodzić po górach, ale przyznaję, że tych wejść nie było wiele.
Gdy pojawiły się dzieci to takie wyjazdy stały się dla nas problematyczne. Nie wszędzie mogliśmy już pójść z małym dzieckiem. Z córką byliśmy tylko na Równicy. Na górę podjechaliśmy autem, a resztę trasy Zuza była niesiona przeze mnie w chuście . Syn jeszcze nie miał okazji zobaczyć gór z bliska...

🐇 ,,Hasające zające w górach" Justyna Zając, Krystian Zając. 🐇

Lubicie wycieczki górskie?

Natura ma w sobie tę szczególną magię, która przyciąga wielu i ja chciałabym dać się oczarować wysokim szczytom. ⛰️ Dlatego planuje zmotywować się do wycieczek górskich. Ten przewodnik powinien mi w tym pomóc. 😜

Autorami książki są rodzice, którzy mają maluszka 👧 pod opieką. Pokazują, że da się zorganizować dłuższy wypad w góry nawet z małym dzieckiem. W przewodniku jest sporo przydatnych oznaczeń takich jak: czas przejścia trasy 🕑 i jej długość, park narodowy, schronisko, wieża widokowa, czy można zabrać ze sobą psa, opis trudności trasy itp. Oprócz standardowego opisu atrakcji są też ciekawostki na temat danego miejsca, które mogą was zaskoczyć. 😜

Przewodnik zawiera opisy wycieczek od zachodu aż do wschodu Polski, kilka szlaków obejmuje nawet Czechy i Słowację. Super dodatkiem 👏 są również kody QR, które zeskanujecie telefonem, pokazują drogę na mapce, jaką trzeba przejść, wybierając daną wycieczkę. Opisy rozdziałów brzmią tak zachęcająco, że chce się włożyć buty trekkingowe i od razu wyruszyć w góry, bo na przykład, czy 🪻 ,,Fioletowy zawrót głowy" lub ,,Chatka na kurzej stopce" nie brzmi bajecznie? Do tego, gdy zobaczycie te fotografie wewnątrz, coś pięknego. 🥰 Zaraz, jak otworzyłam ten przewodnik, zrobiłam wow, bo jest tak pięknie wydany i dobrze przemyślany. Samo oglądanie zdjęć uspokaja, a znaleźć się w takich miejscach, to musi być świetna przygoda. Czuję się przekonana. 🐰😁

🐇 ,,Hasające zające w górach" Justyna Zając, Krystian Zając. 🐇

Lubicie wycieczki górskie?

Autorami książki są rodzice, którzy mają maluszka 👧 pod opieką....

Często ze znajomymi poruszamy temat górskich wędrówek. Niejednokrotnie dyskutujemy, czy chodzenie z dziećmi po górskich szlakach jest możliwe, czy dzieci dadzą radę, jakie trasy będą odpowiednie. Myślę, że sporo osób chciałoby spróbować wspólnych wyjść, ale może mają wątpliwość, dlatego zachęcam do zapoznania się z przewodnikiem "Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych". Autorami tej pozycji są Justyna Zając i Krystian Zając.

Przewodnik zawiera 50 wycieczek o różnym stopniu trudności. Każda wyprawa posiada oznaczenia o przebiegu, długości, czasie i profilu wysokości tras. Dodatkowo znajdziecie informacje o trudności danej trasy, czy jest możliwość zabrania psa, wózka. Propozycje wyjść dotyczą głównie Polski, ale w przewodniku znajdziecie też kilka ciekawych propozycji na wędrówki u naszych sąsiadów (Czechy, Słowacja). Osoby, które będą czuły niedosyt, znajdą propozycje wycieczek poza główną trasę. W przewodniku znajdują się również informacje, na których szlakach zachować szczególną ostrożność.

Dodatkowo na marginesach pojawiają się ciekawostki i legendy oraz atrakcje, które można zobaczyć poza szlakiem.

W przewodniku znajdują się kody QR, które umiejscowione są na każdej stronie rozpoczynającej opis danego szlaku. Po pobraniu pliku można zobaczyć przebieg trasy na smartfonie lub zegarku sportowym.

Ponadto w przewodniku znajdziecie piękne zdjęcia wykonane przez Autorów.

Ja dla siebie znalazłam kilka wycieczek, które mam nadzieję sprawdzić przy nadarzającej się okazji.

Zachęcam do zapoznania się z "Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych". Myślę, że Wy też znajdziecie coś dla siebie.

• Popularnonaukowe
  • Turystyczne
  • My Precious!
  • Nowości 2023
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Hasające Zające w górach. 50 wycieczek dla małych i dużych