Promocja? Tak, poproszę! Jak samodzielnie wypromować książkę

Okładka książki Promocja? Tak, poproszę! Jak samodzielnie wypromować książkę Katarzyna Bieńkowska
Okładka książki Promocja? Tak, poproszę! Jak samodzielnie wypromować książkę
Katarzyna Bieńkowska Wydawnictwo: Poligon Domowy poradniki
poradniki
Poligon Domowy
2023-01-13
2023-01-13
poradnik

Nie zawiodłem się. Książka rzeczowa. Znalazłem parę rzeczy, o których nie miałem pojęcia.

Bardzo fajnie, że autorka dodała w książce opinie ekspertów do każdego rozdziału.

Cena 99 pln trochę wygórowana jak na ebook, ale ok rozumiem włożoną pracę i skrupulatność autorki.

Książka "Promocja? Tak, poproszę!" jest bardzo pomocnym podręcznikiem zawierającym skondensowaną wiedzę o tym, jak promować własną książkę.

Jest bardzo zwarta, konkretna i została napisana prostym językiem. Takie poradniki są najcenniejsze :). Wewnątrz znajdziemy więc krótkie rozdziały, głosy ekspertów oraz wywiady z praktykami. Czytelnik natrafi tam także na wiele ciekawostek - i to zarówno ten kto dopiero zaczyna przygodę z selfpublishingiem, jak i osoba, która siedzi już trochę w tym biznesie :).

Gorąco polecam, bo to kawał rzetelnej wiedzy z zakresu szeroko pojętej promocji książki.

Wiele cennych wskazówek, prowadzenie twórcę za rękę, polecam.

Wiele cennych wskazówek, prowadzenie twórcę za rękę, polecam.

Nie jest sztuką napisać książkę, sztuką jest również dotarcie z nią do jak największej ilości osób. Jak to zrobić bez wsparcia wydawnictwa? W gąszczu publikacji, druków, składu, korekty czy redakcji… jeszcze trzeba znaleźć czas na najważniejsze — promocję.

Bez wskazówek Kasi, nie udałoby mi się rozpisać planu promocji mojej książki i dotrzeć do wszystkich kanałów komunikacji z przyszłymi czytelnikami. Przede wszystkim, by sprzedawać książkę Jak ZŁOTO!
Zdradzę Ci sekret, wskazówek Kasi jest bardzo, dużo więc ich wdrożenie zajmuje trochę czasu… czasu, którego brakuje. Promocja książki to nie tylko spotkania autorskie czy kampania reklamowa w internecie.

Nie wszystkie działania marketingowe były dla mnie oczywiste, jednak z “Promocja? Tak, poproszę!” stały się uporządkowane. To ponad 140 stron wiedzy, doświadczenia i rad. Dlatego zachęcam Cię do zakupu e-booka na wiele miesięcy przed terminem promocji książki. Tylko wtedy będziesz maksymalnie przygotowana_y do świętowania swojego SUKCES

Książka Promocja? Tak, poproszę! to coś, w czym widać ogrom doświadczenia i serce zatopione w książkowym świecie. Chciałabym, żeby ktoś polecił mi to do przeczytania kiedy zaczynałam moją przygodę z selfpublishingiem.

Piszesz epicką powieść, krwawy kryminał, romans historyczny albo opowieść o małym zajączku zagubionym w ciemnym lesie? A może jesteś ekspertem w swojej dziedzinie i wiesz, że Twoja wiedza zmieni życie tysięcy ludzi na całym świecie…ekhm w Polsce?

Tak czy siak, piszesz książkę i co? Jeszcze jej nie promujesz?! To tak, jakby podcinać gałąź, na której się siedzi. Skąd to wiem? Oczywiście, że z książki Kaśki Bieńkowskiej „Promocja? Tak, poproszę!”.

Dowiedz się:
- czym są patronaty,
- recenzenci,
- czy i jak możesz wykorzystać portale czytelnicze,
- po co Ci kanały w mediach społecznościowych,
- jak możesz zarabiać dzięki bibliotekom,
- czy masz szansę na umieszczenie swojej książki w Empiku,
- jak dostać się na targi książek.

Te i wiele więcej tematów zahaczających również o kwestie techniczne (ISBN, zabezpieczenia e-book’ów itp.) oraz dodatkowo wywiady z cenionymi autorkami książek, to kopalnia wiedzy i inspiracji do osiągnięcia sukcesu wydawniczego.

Dzięki książce „Promocja? Tak, poproszę!” dowiesz się, jak podejść do promocji swojego produktu. Bo jeśli myślisz, że napiszesz książkę i wszyscy się na nią rzucą, to…myśl dalej. Nie licz również na rozbudowaną promocję ze strony wydawnictwa.

Weź sprawy w swoje ręce i pokaż siebie i swój produkt z najlepszej strony.

Jak pisze sama autorka w e-booku: "Moim zdaniem w tej skali na 10, a może także na 9, nie zasługuje żadna książka, nawet na 8 gwiazdek oceniłabym zaledwie kilka.". Zgadzam się, więc daję 7 gwiazdek :)
Ale książka jest pełna wartościowych wskazówek. Mimo iż sama jestem sel-publisherką i promuję własne książki od 8 lat, znalazłam tam sporo wskazówek, które były dla mnie nowe, np. o wypożyczeniach bibliotecznych czy spotkaniach z młodzieżą. Duży plus za wywiady, zawsze dobrze poznać punkt widzenia innych autorów.

Dodaj cytat z książki Promocja? Tak, poproszę! Jak samodzielnie wypromować książkę