Srebrna łyżka dla dzieci

Okładka książki Srebrna łyżka dla dzieci Amanda Grant
Okładka książki Srebrna łyżka dla dzieci
Amanda Grant Wydawnictwo: Kropka literatura dziecięca
literatura dziecięca
Silver Spoon
Kropka
2022-11-09
2022-11-09
Monika Świda
włochy kuchnia włoska gotowanie dla dzieci

"Srebrna łyżka dla dzieci", która ukazała się nakładem tego wydawnictwa, to prawdziwa gratka dla miłośników kultury i kuchni włoskiej! Niech Was nie zmyli tytuł - to nie jest tylko książka dla dzieci, bo z pewnością zainteresuje także starszych czytelników. Kto by nie chciał skosztować potraw kuchni włoskiej w domowym zaciszu i to własnoręcznie przygotowanych!? 😜 Czego my tu nie mamy! Same hity, czyli przepisy na najsłynniejsze włoskie potrawy - pizzę, makarony, ravioli, lasagne, risotto, a także desery! Znajdziemy tutaj także inne przysmaki dla prawdziwych smakoszy niebiańskich potraw, a z pomocą dietetyków przepisy w wersji dla dzieci są nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Wszystko zostało przedstawione w zrozumiały, a do tego obrazkowy sposób, dzięki czemu dzieciom zainteresowanym przyrządzaniem potraw gotowanie pójdzie jak po maśle, oczywiście najlepiej w obecności rodzica w kuchni. 👍 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/srebrna-yzka-dla-dzieci.html

Buongiorno!
Może nie wiecie, ale jednym z moich ulubionych czynności to gotowanie! Choć nie mam za dużo czasu na tą przyjemność to za każdym razem sprawia mi jeszcze więcej radości. Choć nie jestem jej mistrzem to zawsze poszukuję nowych smaków i staram się pobudzać kubki smakowe moich domowników.

Jaka są Twoje ulubione smaki w kuchni?

Uwielbiam kuchnię hiszpańską i z przyczyn prywatnych dość często ląduje ona na moim talerzu. Na drugim miejscu plasuje się kuchnia włoska i grecka, do których mam dość duży sentyment.

Nie zdziwi Was pewnie, że kiedy Wydawnictwo Kropka wydało polską wersję "Srebrnej łyżki dla dzieci" autorstwa Amandy Grant z tłumaczenia Moniki Świdy musiałam ją mieć i przetestować!

Publikacja ta stanowi kompendium wiedzy i inspiracji kuchni włoskiej. Oprócz ulubionyh przepisów można w niej znaleźć takie podstawy jak np. sposoby bezpiecznego gotowania ,niezbędny sprzęt i narzędzia kuchenne, techniki krojenia i inne przydatne triki w kuchni.

Przepisy znajdujące się w książce są prost i do wykonania pzez dzieci powyżej 9 roku życia. Znajdują się tam:
przekąski takie jak bruschetta z pomidorami, sałatka panzanella, toskańska zupa minestrone;
makarony i pizze takie jak pizza neapolitańska, ravioli po neapolitańsku, makaron linguine z pesto, lasagne;
dania główne takie jak risotto, rybne szaszłyki, gulasz z kurczaka z oliwkami, kotlety jagnięce z młodymi ziemniaczkami i rozmarynem;
ciasta i desery takie jak focaccia, ciasto pomarańczowe, krem bananowy.
W każdym przepisie znajdują się poszczególne kroki wykonania dania. Podoba mi się to, że oprócz pisemnej instrukcji znajdują się ilustrowane kroki oraz zdjęcie dania.
Świetna książka do zainteresowania dziećmi gotowaniem, wspiera samodzielność, uczy podstawowych umiejętności posługiwania się narzędziami w kuchni. I co najważniejsze pobudza smak, węch, dotyk i wzrok.

Dasz skusić się na włoskie gotowanie?

Buon Appetito!

Buongiorno!

Jaka są Twoje ulubione smaki w kuchni?

Uwielbiam kuchnię hiszpańską i z...

Mamma mia! La cucina italiana è meravigliosa!

Pewnie nie wiecie, ale w liceum byłam w klasie z rozszerzonym językiem włoskim. Język, kultura, włoska otwartość, a przede wszystkim włoska kuchnia to, coś co niezmiennie mnie zachwyca.

Włoska kuchnia jest nie tylko smaczna, kolorowa i aromatyczna, ale przede wszystkim stosunkowo prosta. Mogą się o tym przekonać już dzieci, wystarczy, że sięgnąć po przepięknie wydaną "Srebrną łyżkę dla dzieci. Ulubione przepisy kuchni włoskiej" opartą o specjalnie wyselekcjonowane przepisy z najpopularniejszej książki kucharskiej, obecnej w kuchni niemal każdej włoskiej gospodyni.

Książka zawiera 43 przepisy podzielone na lunche i przekąski, makarony i pizze, dania główne oraz ciasta i desery. Poza nimi zawiera bogate wprowadzenie dotyczące radzenia sobie w kuchni, technik krojenia, zasad bezpiecznego gotowania, sprzętów i narzędzi kuchennych.

Przepisy są proste, składają się z niewielu składników, które bez większych trudności można nabyć w większości sklepów. Zawierają recepturę, skrupulatny opis sposobu przyrządzania, ilustracje ukazujące kolejne kroki gotowania oraz realne zdjęcie potrawy.

Bardzo przystępna, zachwyca sposobem wydania i bogactwem przepisów. Idealna dla dzieci lubiących gotować lub chcących wkroczyć do tego apetycznego świata wyczarowywanego w kuchni.

Ostrzegam! Jej przeglądanie zaostrza apetyt!

Mamma mia! La cucina italiana è meravigliosa!

Kto jest fanem kuchni włoskiej ? My bardzo lubimy ❤️ syn uwielbia spaghetti, zresztą tak samo jak ja 😉
Jeśli też lubicie włoskie przysmaki, a do tego Wasze dzieci lubią pomagać w kuchni to mam dla Was książkę idealną - "Złota łyżka dla dzieci" od @wydawnictwo_kropka ❤️

W książce znajdziemy przepisy min. na bruschettę z pomidorami, pizzę neapolitańską, lasagne, risotto czy krem bananowy. Wszystko pogrupowane rozdziałami. Ale ta książka to nie tylko przepisy krok po kroku, to porady, ciekawostki, fajne ilustracje i przepiękne zdjęcia potraw, na których widok aż ślinka cieknie 😋
Fantastyczne jest też to, że przepisy są proste oraz starannie dobrane przez dietetyków. Dzięki temu dania są pyszne i zdrowe.
Ja powiem szczerze, że gotowanie nie jest moją mocną stroną i zwyczajnie tego nie lubię. Dlatego tym bardziej doceniam tę książkę ❤️ Bedzie świetnym pomysłem dla każdego małego pasjonata gotowania 😊

Nie wiem, jak Wy, ale ja do mistrzów gotowania nie należę. Ledwo wodę potrafię nie przypalić, a co dopiero gotować potrawy iście z restauracyjnych salonów, ale… Przed wami książka, która pobudziła nasze kubki smakowe i zmusiła do zrobienia czegoś, czego nigdy nie robiłam, a mowa o typowo włoskiej pizzy.

W wasze ręce może trafić książka, która zrewolucjonizuje waszą kuchnię w kuchni, zachęci domowników do spędzenia tego czasu razem, mając przy tym zabawy co niemiara. Idą święta i z całego serca polecam sprezentować komuś tę książkę. To co przemawia za kupnem to rysunki, które w idealny sposób pokazują jak masz postępować krok po kroku. Poznasz 4 rozdziały, takie jak lunche i przekąski, makarony i pizzę, dania główne, ciasta i desery.

Na końcu macie indeks, dzięki któremu szybko odszukacie to, co was interesuje. Autorka, czyli Amanda jest dziennikarka radiową, ale przede wszystkim mamą Elli, Loli i Finley. Wydała już kilka książek kulinarnych o zdrowym odżywianiu dzieci, więc możecie śmiało oddać Wasze pociechy tym fantastycznym przepisom.

To co charakteryzuje tę pozycję to prostota i łatwość w dostępności produktów. Kolejnym naszym krokiem ku wspólnemu gotowaniu Bedom ciasta, ale to już pochwalę się na swoich Social media, więc zapraszam.

W wasze ręce może trafić książka, która zrewolucjonizuje waszą...

Prawdziwa petarda! Książka, dzięki której wspólne gotowanie z dzieckiem i odkrywanie włoskich smaków stanie się niesamowitą przygodą. Podróżą po kulinarnych tajnikach jednej z najpyszniejszych kuchni świata.

Srebrna łyżka dla dzieci, to specjalna adaptacja bestsellerowej książki kucharskiej, którą podobno można znaleźć w każdym szanującym się włoskim domu. To nie tylko wyprawa poprzez smaki i zapachy, ale także calkiem sporo ciekawostek o Włoszech i tamtejszych przysmakach. Na ponad 190 stronach znajdziecie przepisy zarówno na dania główne jak Risotto, Gnocchi czy gulasz lub kotlety, poprzez makarony i pizze, a także lunche i przekąski typu Crostini, Bruschetta czy sałatki, aż po ciasta i desery. Jednak na początek kilka zasad bezpiecznego gotowania, potrzebne sprzęty oraz opis paru kulinarnych, przydatnych technik, muszę przyznać, że sama się sporo dowiedziałam.

A później już tylko pyyyyszności. Mamma mia! Palce lizać. Każdy z przepisów doprawiony szczyptą ciekawostek zawiera dodatkowo listę składników, czynności krok po kroku, które zostały zobrazowane genialnymi ilustracjami oraz fotografię gotowej potrawy.

Dodam tylko, że zachwycam się także nad jej wydaniem. Duży format (A4),twarda piękna oprawa z tłoczonymi napisami, genialna wyklejka i urocza czerwona wstążeczka sprawiają, że nie umiem oderwać od niej oczu. Powtórzę się, ale to jest przepyszna lektura. Palce lizać!

• Książki kucharskie
  • Samodzielne
  • Nie mam
  • Dla dzieci
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Srebrna łyżka dla dzieci