Świąteczny pakt

Okładka książki Świąteczny pakt Małgosia Mroczkowska
Okładka książki Świąteczny pakt
Małgosia Mroczkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
2022-12-06
2022-12-06

Witam wszystkich. Kolejna historyjka, którą przeczytałem już jest za mną. Przeniosę was jeszcze w Magię Świąt. Świetnie mi się czytało i jest ciekawie. Opowiadanie jest super.

Świąteczny Pakt.
Autorka. @malgosiamroczkowska_autor
@wydawnictwomagiaslow

Lenka miała już swoją miłość. Marek okazał się oszustem. Mało tego dowiedziała się, że Marek ma na imię Wojtek. Od razu się rozstali. Bo wiadomo. Z oszustami nie ma co.
Zbliżała się Wigilia. Jej mama koniecznie chciała poznać jej narzeczonego, bo wcześniej pochwaliła się, że jest z Markiem. Lenka miała pecha, bo przed samą Wygilią nikogo nie miała. Jak najprędzej musiała znaleźć fikcyjnego narzeczonego i znalazła. Adama. Co działo się dalej, to koniecznie wpadaj na empikGo i czytaj historię. Moja ocena to:1000 /1000 punktów. Polecam.
Pozdrawiam serdecznie. 😯

Świąteczny Pakt.
Autorka. @malgosiamroczkowska_autor
@wydawnictwomagiaslow

Oczywiście pierwszym z pozytywów jest sam fakt że to luźne opowiadanie i można przeczytać na raz. Kolejnym pozytywem z którego zawsze słynie to wydawnictwo jest sposób wydania - urocze grafiki i różne czcionki. To drugie akurat może być uznawane za wadę lub zaletę . Ja akurat w pewnym momencie miałam już oczopląs od tych czcionek. Minusem była też dla mnie ilość bohaterów. W pewnym momencie nie wiedziałam już kto jest kim. Jednak na tym wady się kończą. Opowiadanie jest o tyle fajne że można czytać jak się świąt nie obchodzi lub nie lubi bo są one tylko tłem do historii. Mimo że to lekkie opowiadanie jak napisałam wcześniej to porusza ważne społecznie tematy ale tak że nie jesteśmy tym przeciążeni a akcja płynie szybko. Wszystko jest na swoim miejscu i wiemy o czym czytamy. Mi bardzo przyjemnie się czytało i dziękuję wydawnictwu za możliwość

Lena jest właścicielką sklepu z produktami lawendowymi a Adam jest adwokatem. Obydwoje nie mają szczęścia w miłości i czują się naciskani przez rodzinę aby ułożyć sobie życie dlatego gdy ich losy przecinają się gdy prawnik kupuje prezenty do kancelarii w sklepie dziewczynu ta dwójka postanawia zawrzeć pakt i udawać, że są parą aby przetwać święta. Czy ta historia może się dobrze skończyć przekonaj się czytając książkę.

Lenka, po rozstaniu z okłamującym ją chłopakiem, nie ma z kim pokazać się na święta w rodzinnym domu. A presja ze strony mamy jest dość duża. Dziewczyna, za namową przyjaciółek, postanawia znaleźć udawanego narzeczonego. Tylko czy znajdzie na czas odpowiedniego kandydata? Przekonajcie się sami...
Znów za sprawą Autorki przenosimy się do Zamościa. Po lekturze kolejnej książki z akcją w tym mieście chętnie bym tam pojechała. Szkoda tylko, że te wszystkie urocze sklepiki nie istnieją naprawdę... W tym opowiadaniu poznajemy kolejne fajne miejsce - sympatyczna Lenka prowadzi sklep z wyrobami z lawendy. Przy świeczce o tym zapachu lektura jest jeszcze milsza.
A książkę czyta się szybko I przyjemnie. Ta lekka świąteczna historia, przesycona zapachem lawendy i pierników, doskonale wprowadzi w bożonarodzeniowy nastrój. Może trochę mało tu romansu z prawdziwego zdarzenia, ale to i tak fajne opowiadanie.

Znów za sprawą Autorki przenosimy się do Zamościa. Po lekturze kolejnej...

Przyjemne opowiadanie. Polubiłam główną bohaterkę. Miło spędziłam wieczór przy kubku herbaty.

Zdecydowanie tego opowiadania nie można w prosty sposób skategoryzować jako romansu, bo go po prostu tutaj nie ma.
Mamy zwariowaną 30letnią Lenę, która na rodzinne święta szuka udawanego narzeczonego. I niby kogoś znajduje, z kim podpisuje tytułowy Świąteczny pakt, ale.....
Historyjka lekka, prosta i nie wymagająca.

Historyjka lekka, prosta i nie wymagająca.

🛷Recenzja przedpremierowa 🛷

,,Świąteczny pakt”

@Małgosia Mroczkowska

Umiecie jeździć na łyżwach? ⛸

Ja tak średnio…🤭

🛷Lenka, nasza główna bohaterka też słabo jeździła, zamyśliła się na lodowisku i buuum, uderzyła w kogoś, a upadek był bolesny🙉 Ów mężczyzna, nie był miły, oj nie. Taki gburowaty. I przez to, może było ciekawiej… Ocenicie sami, sięgając po opowiadanie.😍

🛷Momentami uśmiech nie schodził mi z twarzy. Czasem nawet śmiałam się ,,w głos” 😂 Lekko, przyjemnie czytało mi się e booka. Stworzyłam sobie taki klimacik, gdzie przy czytaniu unosił sie lekki zapach olejku lawendowego. A dlaczego akurat lawendy? Przeczytajcie, to się dowiecie😊 Czytając poszczególne fragmenty wybrzmiewała w mojej głowie świąteczna piosenka ,,Kto wie, czy za rogiem…” Znacie tą piosenkę? Myślę, że wami też zawładnie ta nuta. 🎶

🛷 Czytając tę historię przeniesiecie się na chwilę do beztroskich lat dzieciństwa, gdzie z zaczerwionymi od mrozu polikami, będziecie sunąć po śniegu na swoich saneczkach🛷 wraz z innymi towarzyszami. A potem ognicho, kiełbaski i … ach czar wspomnień. Cudna to była historia.

🛷 Wspaniałe opowiadanie stworzyła Pani Małgosia, idealna historia na wieczorne popołudnie. Bardzo szybko się czyta, może za szybko… 😉

To opowiadanie to istne remedium na wszystkie smutki, bolączki. Oderwiecie się na chwilę od ponurej rzeczywistości. Jest świetne.

Nie zwlekajcie, czytajcie. 😍

Pięknie dziękuję Wydawnictwu Magia Słów za e booka do recenzji.
Monika W Krainie Powieści.

🛷Recenzja przedpremierowa 🛷

,,Świąteczny pakt”

@Małgosia Mroczkowska

Umiecie jeździć na łyżwach? ⛸

Ja tak średnio…🤭

Kto chociaż raz odwiedził Zamość,ten pokocha to miasto i będzie chciał wracać jak najczęściej. Osobiście uwielbiam je nie tylko ze względu na szaleńczo kochane przez nasze dzieci zoo,ale przede wszystkim za ten klimat.
Rynek to istna magia i kawał historii. Spacer po mieście jest dotknięciem przeszłości, która wycisza.

Wspomniany Zamość jest miejscem,gdzie rozgrywa się akcja świątecznego opowiadania @malgosiamroczkowska_autor " Świąteczny pakt".

✨ Lena Mazurek święta ma spędzić z rodziną. Miała być to idealna okazja na pokazanie się z Markiem. Niestety wspomniany mężczyzna te święta spędzi ze swoją rodziną jako... Wojtek 🫤Ten drobny szczegół został lekko pominięty w relacji z Leną.

✨ Święta muszą się odbyć i z pomocą przychodzi oczywiście przyjaciółka, która szybko znajdzie " zastępczego" narzeczonego.
Właścicielka " Lawendowego zakątka" zrządzeniem losu znajduje idealnego kandydata na to zaszczytne stanowisko.

✨ Adam Wojciechowski,z zawodu prawnik, sporządza profesjonalną umowę o wzajemnej pomocy 😉 Czy wspomniany pakt nie napotka zakłóceń? Mogę tylko powiedzieć, że czas od 23 grudnia do 2 stycznia to najbardziej pokręcony i nieprzewidywalny moment ich życia.

✨Lekka,zabawna,czasami nawet zbyt słodka opowieść ze świętami w tle to dobre rozwiązanie na ogrzanie się w te chłodne dni. Nie zdradzę wam czy jest happy end,ale możecie się lekko zdziwić jak to wszystko się potoczy.
E-book czyta się ekspresowo więc kubek czekolady wystarczy😉

Wspomniany Zamość jest miejscem,gdzie rozgrywa się...

Wiele dziewczyn i chłopaków obawia się pytać o partnera przy świątecznym stole, przy którym gromadzi się cała rodzina.
Tak jest i z Leną, która już niejednokrotnie dostawała negatywne komentarze dotyczące braku drugiej połówki. Wpada na pomysł, aby znaleźć chłopaka na niby, z którym mogłaby pokazać się w rodzinnych stronach, jednocześnie unikając niemiłych komentarzy. Właśnie w tym celu zawiera tytułowy świąteczny pakt z mężczyzną poznanym przypadkowo.
Jak to się skończy? Czy bo zakończeniu paktu ich drogi się rozejdą? Czy może będzie coś więcej? Musicie koniecznie przeczytać!
Zacznę od tego, iż uwielbiam pióro autorki. Czytając "Świąteczny pakt" nie zawiodłam się, podobnie jak przy "Galerii spełnionych marzeń", czy "Przy filiżance kawy".
Autorka po raz kolejny zabiera nas na starówkę klimatycznego Zamościa do niewielkiego sklepiku z produktami z lawendy, który z przyjemnością bym odwiedziła.
"Świąteczny pakt" jest ciepłą i przyjemną opowieścią w klimacie świątecznym, w której nie brakuje humoru! Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, z uśmiechem na ustach. Idealnie na zimowy wieczór.
Bardzo podobała mi się wzmianka o Adzie i Dorocie z poprzednich książek autorki.
Gorąco polecam przeczytać!

Każda samotna dziewczyna przed świętami drży, że przy stole padną pytania o partnera i przyszłe dzieci, podobny problem ma Lena. Nie oszukujmy się takie pytania są w stanie zepsuć atmosferę na każdej rodzinnej uroczystości. Lecz Lena wpada na genialny pomysł znalezienia "narzeczonego na niby", więc ruszają poszukiwania pełną parą.
Czy Lena znajdzie partnera na święta?
Kim będzie narzeczony na niby i czy spodoba się jej rodzinie?
Na czym polega świąteczny pakt, czy usatysfakcjonowane będą wszystkie stron.
Jak to przy świętach dojdzie do kilku zabawnych sytuacji, ale czy udawane narzeczeństwo ma szansę zrealizować się naprawdę czy nie.
Aby przekonać się o tym zachęcam do przeczytania opowiadania. Świetne opowiadanie otula nas nie tylko lawendowymi zapachami, ale dużą dozą dobrego humoru. Idealne na zimowe wieczory.

Czy Lena znajdzie partnera na święta?
Kim...

• Rok 2022
  • EBOOK
  • Świąteczne
  • Swiateczne❄⛄🎄🎁

Dodaj cytat z książki Świąteczny pakt