Okładka książki Autocoaching dla każdego. Odnajdź swoje mocne strony i osiągnij zaplanowane cele Benedykt Peczko
Benedykt Peczko Wydawnictwo: Onepress nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Onepress
2023-04-01
2023-04-01
Coaching rozwój samorozwój

Okładka książki Męski świat Renata Dziurdzikowska, Benedykt Peczko
Męski świat Renata Dziurdzikows...
Okładka książki Zrozumieć mężczyznę Renata Dziurdzikowska, Benedykt Peczko
Zrozumieć mężc... Renata Dziurdzikows...

Poradnik dla początkujących

Poradnik dla początkujących

Książka jest niezła, a ludzie spoza branży terapeutycznej mogą nawet uznać ją za świetną, nie widząc jej merytorycznych wad.
Bardzo topornie mi się czytało. Ale może po kolei.

Na plus:
- ładne ramy tematyczne, rozdziały,
- ćwiczenia (chodzi ogólnie o to, że są),
- idea, że można spędzić dzień pracując nad czymś samemu coachingowo,
- wątki egzystencjalne i potrzeby wyższego rzędu - misja, tożsamość.

Na minus:
- totalny chaos jeśli chodzi o treści terapeutyczne: autor serwuje nam kawałki z Ericksona, Maslowa, terapię krótkoterminową, NLP, coaching i Anthonego de Mello oraz publikacje ze Studia Astropsychologii. Nie wiem, w jakim nurcie terapeutycznym pracuje autor (erickonowskim? NLP? jeśli w tym ostatnim, to warto dodać, że w środowiskach naukowych i terapeutycznych NLP uważane jest za pseudonaukę
- autor podaje historie swoich klientów używając określenia "przypadek Ani" na krótkie omówienie jednego wątku z terapii i zapisu części sesji. Warto dodać, że te "przypadki" to często właśnie klient z terapii, nie coachingu, czego autor w żaden sposób tu nie różnicuje;
- dużo przykładów i nawiązań do zamierzchłych lat 90tych, dużo też książek z lat 1990-2012 w literaturze, bez odniesienia do nowych publikacji na ten temat, często miałam wrażenie, że książkę napisano 10 lat temu,
- bardzo stare wiersze i nawiązania do filmów (najnowszy film to "Dzień świra", a przy "Dniu świstaka" błędnie podaje, że główną rolę grał James Belushi),na dodatek w przypadku wierszy autor zaleca nauczenie się ich na pamięć i recytowanie w trudnych sytuacjach, ufając, że skoro pomagają jemu to pomogą wszystkim. Serio?;
- bardzo toporne wstawki teoretyczne.

Bardzo topornie mi się czytało. Ale może po kolei.

Na plus:
- ładne ramy tematyczne, rozdziały,
- ćwiczenia (chodzi ogólnie o to, że są),
- idea, że można spędzić dzień pracując nad czymś samemu coachingowo,
- wątki egzystencjalne i potrzeby wyższego...

,,Auto coaching dla każdego" Benedykt Peczko.
Obecnie coraz częściej można dostrzec, że ludzie bardziej zwracają uwagę na swoje zdrowie psychiczne. Nie boją się mówić o swoich problemach, lękach, słabościach. Nie wstydzą się mówić o tym, że proszą o pomoc specjalistów, a także sami starają się odnaleźć swoje mocne strony i osiągnąć zaplanowane cele. I aby tego dokonać zdecydowanie z pomocą przychodzi ta książka. Opisuje problemy z jakimi się zmagamy, pokazuje je na przykładach osób borykających się z różnymi problemami oraz to co najbardziej mi się podoba pozwala w praktyce przepracować różne metody, aby udoskonalić siebie i naprawić to z czym się zmagamy. Książkę czyta sie z lekkością, wszystko opisane bardzo przystępnym językiem i dzięki przedstawionym przykładom jeszcze bardziej jesteśmy w stanie zrozumieć opisywane zagadnienia. Czytając historię ojca, który chciał za wszelką cenę przestrzec dziecko, aby zjeżdżając na sankach nie wjechało w wystający konar zrozumiałam swój problem. Często tego czego tak bardzo nie chcemy, sami przyciągamy. I ta lektora pozwoliła mi to dostrzec i wskazała jak z tym pracować. Jest to jedna z lepszych książek na temat coachingu i samodoskonalenia.

,,Auto coaching dla każdego" Benedykt Peczko.

"Autocoaching dla każdego" to ciekawe spojrzenie na rozwój osobisty. Książka dąży do tego aby czytelnik został swoim trenerem, nauczycielem i pomocnikiem. Autor chce byśmy zostali swoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Bemedykt Peczko, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta oraz coach definiuje coaching jako jako interaktywny proces rozwoju zawodowego czy tez osobistego.

Prezentuje metody oparte o psychologię by cel mógł być łatwiejszy do osiągnięcia. Publikacja zawiera mnóstwo praktycznych przykładów, rozwojowych ćwiczeń, zaskakujących podpowiedzi, oraz kreatywnych inspiracji do poznania samego siebie.

Książka ma przejrzysty układ. Znajdziemy w niej niezwykle ciekawe wprowadzenie. Już pierwsza część skupia się na założeniach sprzyjających pozytywnym zmianom.

Z każdym kolejnym rozdziałem czytelnik ma szanse na odnalezienie w nim tego co najlepsze a w konsekwencji odnalezienia drogi do sukcesu.

AUTO COACHING DLA KAŻDEGO Benedykt Peczko

… odnajdź swoje mocne strony i osiągnij zaplanowane cele … zostań swoim najlepszym przyjacielem!
"Auto coaching dla każdego" autorstwa Benedykta Peczki to fascynująca podróż w głąb samego siebie, prowadzona przez doświadczonego psychoterapeutę i coacha. Książka przybliża nam nie tylko istotę coachingu, ale również inspiruje do samodzielnego pracy nad własnym rozwojem.

Opisując jej treść, musimy podkreślić, że jest to dzieło głęboko interaktywne. Autor, korzystając z psychologicznych narzędzi i technik, pomaga czytelnikom dokładniej zrozumieć siebie, swoje cele oraz ukryte przekonania. Jest to książka, która skierowana jest zarówno do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z autocoachingiem, jak i do tych, którzy już są zaznajomieni z tematyką coachingu.

"Auto coaching dla każdego" nie jest pozycją, którą można pochłonąć w jeden dzień. Nie należy również do łatwych książek w których kartka przekłada się sama. Tu potrzeba refleksji, czasu na przemyślenia oraz zatrzymania się na chwilę w tej codziennej gonitwie. To jest przewodnik do głębokiej pracy nad sobą, który wymaga zaangażowania i cierpliwości. Książka oferuje wiele pytań i ćwiczeń, które pomagają odkrywać wewnętrzne zasoby i zmierzać w kierunku wyznaczonych celów. Jest to świetny moment do przerobienia wielu wartościowych ćwiczeń które odkrywają nasze mocne strony.

Jednym z najbardziej fascynujących aspektów tej książki jest wykorzystanie poezji przez autora. To nie tylko wzbogaca jej treść, ale także pomaga czytelnikom eksplorować bardziej kreatywne i niekonwencjonalne sposoby rozwiązywania problemów.

Warto podkreślić, że autor zdaje sobie sprawę, że autocoaching nie zastąpi współpracy z drugim człowiekiem, takim jak coach czy terapeuta. Jednak "Auto coaching dla każdego" staje się nieocenionym wsparciem w codziennych wyzwaniach zarówno zawodowych, jak i osobistych.

Podsumowując, książka Benedykta Peczki to inspirujący przewodnik do pracy nad sobą, który może pomóc nam odkryć własne mocne strony i osiągnąć zaplanowane cele. To pozycja, do której z pewnością warto będzie wielokrotnie wracać w swojej drodze do osobistego rozwoju osobistego. Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu Onepress

AUTO COACHING DLA KAŻDEGO Benedykt Peczko

Pewnie zadajecie sobie pytanie czym jest autocoaching? Podejrzewam również, że część z was ma bardzo trafne skojarzenia z tym słowem. Mianowicie autocoaching to nic innego jak udzielenie samemu sobie wsparcia za pomocą profesjonalnych narzędzi coachingu. (Tak w skrócie).😉

Autor w swojej książce od początku przeprowadza nas przez ten proces. Dowiadujemy się czym jest autocoaching i do czego możemy wykorzystać jego moc. Dużym pozytywem tej książki, jest to, że autor zawarł w niej ogrom ćwiczeń wspomagających nas na drodze do pogłębiania pewnych relacji z samym sobą.

Dużo również dowiadujemy się o tym jak odkryć drzemiące w nas zasoby, które potrafią nas bardzo skutecznie napędzić i zmotywować do działania. Tutaj również znajdziemy wiele pomocnych ćwiczeń.

Wiele możemy przeczytać też nt. przekonań, które z jednej strony mogą być dla nas ograniczające, a z drugiej zaś gdy nauczymy się właściwie je formułować jesteśmy w stanie pozbyć się tych oddziaływujących na nas negatywów.

Książka zawiera wiele przykładów z codziennej pracy autora, gdyż jest on psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą. Możemy dzięki nim jeszcze lepiej zrozumieć przekaz płynący w naszą stronę z kartek książki.

Jest to lektura wymagająca naszej uwagi i skupienia, ale również zaangażowania i skrupulatności w wykonywaniu ćwiczeń. Nie wszystkie przyjdą wam z łatwością nad częścią trzeba będzie bardziej popracować, ale liczą się efekty. 😊

Polecam książkę 😊

Dlaczego niektórzy cieszą się sukcesami na każdym polu, a inni nie są w stanie ruszyć z miejsca, lub ponoszą porażkę za porażką? Jak to możliwe, że pomiędzy ludźmi, którzy zaczynali z tego samego pułapu, są takie dysproporcje, również ekonomiczne? Co kryje się za sukcesem ludzi i czy jest możliwe, by i nasze życie było pasmem sukcesów? Czy udane życie osobiste i zawodowe mogą iść ze sobą w parze? Zapewne wielu z nas zadaje sobie te pytania, starając się znaleźć odpowiedzi, poszukując rozwiązać na wielu płaszczyznach. Rzucamy wszystko i zaczynamy od nowa, wciąż dreptając w miejscu, gorzkniejemy albo stajemy się źli na cały świat, bo przecież skoro inni mogą, to niesprawiedliwe, że my nie. Rzucamy się też na pożarcie rożnego rodzaju szamanom, poddajemy operacjom, nasze smutki topmy w alkoholu wciąż nie wiedząc, jak naprawdę zacząć żyć. Czy jest wyjście z tego błędnego koła?
Okazuje się, że można zostać swoim własnym nauczycielem, przewodnikiem, coachem, że można zmienić swoje życie, ale wymaga to pracy nad sobą. O tym, w jaki sposób dokonać tej zmiany przekonamy się dzięki książce pt. „Autocoaching dla każdego. Odnajdź swoje mocne strony i osiągnij zaplanowane cele”, autorstwa Benedykta Reczko. Autor, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta dzieli się z nami sprawdzonymi narzędziami coachingowymi i pokazuje, w jaki sposób ich użyć, by osiągnąć swoje cele. To pozycja dla wszystkich osób, które mają za sobą dziesiątki prób zaczynania na nowo, dla tych, którzy wciąż ponoszą porażki, a także dla tych, którzy są przekonani, że nie warto próbować. To również książka dla tych, którzy czują, iż nie wykorzystują w pełni swojego potencjału, że mogą więcej.
Książka składa się z dziesięciu rozdziałów poprzedzonych obszernym wstępem, z którego dowiemy się czym jest autocoaching, jakie jest dziedzictwo naszych przodków i czy możemy z niego czerpać, a także dlaczego umiejętności „miękkie” są tak istotne. Ta część książki stanowi fundament, na którym oparte są kolejne rozdziały. Ponieważ coaching jest procesem, rezultat osiągniemy wówczas, kiedy przez ten proces przejdziemy. Nie może się on skończyć na lekturze książki (tak naprawdę, to zaledwie początek),nie można też czytać jej (przynajmniej za pierwszym razem) wyrywkowo. Autor zaleca, by zapisywać towarzyszące wykonywaniu polecanych ćwiczeń myśli, refleksje itp. Zatem warto mieć przy sobie zawsze cos do pisania i kartkę czy też narzędzia umożliwiające inny sposób notowania, by móc wykorzystać te notatki do dalszej pracy nad sobą czy do analizy postępów. Dodatkowo, w kolejnych rozdziałach znajdują się różne odniesienia do konkretnych przypadków, co może pomóc w analizie własnego życia.
W pierwszym rozdziale książki poznamy różnicę pomiędzy pomocnymi a ograniczającymi (dominującymi w codziennym życiu) założeniami, w drugim nauczymy się prawidłowo formułować pytania/problemy tak, by istniały rozwiązania. W kolejnym rozdziale poznamy siłę metafor i nauczymy się formułować lepsze ich wersje. Czwarty rozdział traktuje o drodze od problemu do celu, skupiając się szczególnie na tych zwykle pomijanych w literaturze aspektach (jak nieświadome intencje). W rozdziale piątym autor porusza kwestię naszych wewnętrznych zasobów (nauczymy się m.in. rozpoznawać poszczególne ich kategorie),zaś w kolejnym – ukrytych programów umysłu, czyli zwodniczych komunikatów wysyłanych przez mózg, będących zwykle pokłosiem przekazów dorosłych. W rozdziale siódmym dowiemy się, w jaki sposób wykorzystać w coachingu nieświadomość, zaś w kolejnym poznamy model wielopoziomowego funkcjonowania człowieka, który pomoże nam docenić i uporządkować różnorakie wymiary psychiki ludzkiej oraz istniejące pomiędzy nimi zależności. W kolejnym rozdziale przeczytamy o przekonaniach, ich źródłach i funkcjach, zaś w ostatnim – o poszukiwaniu swojej misji, bowiem jej odnalezienie przynosi kres wielu cierpieniom.
To poszukiwanie swojej misji/sensu życia, stanowi drogowskaz, którym musimy się kierować. Wykonanie poszczególnych ćwiczeń w książce, a także towarzysząca temu refleksja, może wywołać trwałą zmianę w nas, sprawić, że zaczniemy podejmować inne decyzje i przywrócimy nasze życie na właściwe tory! Sekretem skuteczności książki Peczko w kreowaniu nowego życia jest jednak działanie, zatem działajmy, bo dzięki książce staje się to możliwe.

“Autocoaching dla każdego” Benedykt Peczko to jedna z tych książek, która sprawiła, że zaczęłam analizować swoje życie.

Książka jest przede wszystkim świetnie przemyślana - rozdziały ułożone są w taki sposób, że mamy wrażenie, jakbyśmy szli po drabinie i dochodzili do coraz trudniejszych zagadnień. Jednak mając motywację, wynikającą z wykonania poprzednich zadań, to wcale nie wydaje się być takie trudne.

Na pewno jeszcze do tej pozycji wrócę, ponieważ wymaga ona dogłębnej analizy i wykonania z dokładnością zadań, które się w niej znajdują, a ja zdecydowanie chciałabym wrócić do moich przemyśleń z obecnego okresu, za jakiś czas.

Jeśli szukacie pozycji do siebie lub dla kogoś na prezent, kto jest takim małym świrem na punkcie rozwoju osobistego, to jestem pewna, że ten tytuł przypadnie Wam lub tej osobie do gustu.

ciekawe opisy przypadków klientów

ciekawe opisy przypadków klientów

Bardzo dobra książka. Polecam dla przeczytania oraz dla przerobienia dla własnego rozwoju.

• Zdrowie
  • Popularnonaukowe