Dżungla snów. Bajki na dobranoc oparte na technikach relaksacyjnych

Okładka książki Dżungla snów. Bajki na dobranoc oparte na technikach relaksacyjnych Anna Knakkergaard
Anna Knakkergaard Wydawnictwo: Czarna Owca, ToTamto literatura dziecięca
literatura dziecięca
Drømmejunglen
Czarna Owca, ToTamto
2022-10-29
2022-10-29
Agata Lubowicka

Zagadki babci Sylwia Chutnik, Rok...
Okładka książki Kiełbaska nie chce jeść kolacji Siri Melchior, Oliver Zahle
Kiełbaska nie ... Siri Melchior, Oliv...
Okładka książki Dziwo Magenta Fox, Nick Laird, Zadie Smith
Dziwo Magenta Fox, Nick L...

Daję ❤️

Daję ❤️

Hej hej. Jak Wasz weekend? U nas deszczowo 🌧️ dlatego dużo się bawimy i czytamy 🤭
A na tapet wpada zbiór opowiadań od @czytamtotamto i @wydawnictwoczarnaowca

Od kiedy mam dziecko, wiem że usypianie to nie lada gratka. Oczywiście dzieci są różne ale moje jednak potrzebuje dużo tulasków i czasu żeby zasnąć.
Zadbanie o odpowiednia higienę snu, odprężenie, wyciszenie i w końcu sen jest mocno wyczerpujące. Próbowałam wielu sposobów w tym czytanie do snu lecz było gorzej. Mój Mały Człowiek bardziej się rozbudził dlatego czytanie zostawiamy na dzienne aktywności.

Choć książeczka nie jest dedykowana dzieciom w konkretnym wieku, zdecydowanie polecam starszakom.

Sześć opowiadań, sześć zwierzątek i sześć różnych sytuacji, w których zwierzęce dzieciaki maja problem z zaśnięciem.

Dżungla snów to zbiór opowiadań o działaniu terapeutycznym, relaksacyjnym opartych na różnych technikach hipnozy.

Pięknie wydana (co mnie nie dziwi 😊),w twardej oprawie, wzbogacona o przeurocze grafiki które napewno zainteresują Wasze pociechy.

⛔️ minusem jest cena. Prawie 45 zł za książeczkę to zdecydowanie za dużo.

Ja oczywiście polecam, jak każdą wartościową książkę dla młodych umysłów, ponieważ takie książeczki warto mieć w biblioteczce naszych pociech.

Za egzemplarz bardzo dziękuje @czytamtotamto @wydawnictwoczarnaowca

A na tapet wpada zbiór opowiadań od @czytamtotamto i @wydawnictwoczarnaowca

Zadbanie o odpowiednia higienę snu, odprężenie, wyciszenie i w końcu...

Usypianie dzieci jest katorgą. Wie o tym każdy, kto musiał robić to codziennie po kilka godzin. Uczenie dziecka odprężania się, wyciszania i wprowadzania w stan pozwalający na zaśnięcie jest wówczas wyczerpujące. Poszukiwanie sposobów frustruje, a dobre rady bliskich i znajomych nie zawsze się sprawdzają. Wokół tej czynności rodziców chyba narosło wiele mitów i przekonań, że dziecięca zdolność zaśnięcia zależy od dorosłych. Prawdą jednak jest to, że wiele dzieci z powodów neurologicznych męczą wieczorne rytuały. Za każdym razem, kiedy dłużej niż tydzień mierzycie się z takim problemem warto udać się do neurologa i przebadać dziecko. My to zrobiliśmy i nasze życie bardzo się odmieniło, ale to nie znaczy, że nie musimy uczyć córki zasypiania tak jak każdy inny rodzic. Muszę się przyznać, że i ja mam wielki problem z odpływaniem do krainy snów. I właśnie z tego powodu sięgamy po lektury mające przygotować nas do spania. Taką pomocą ostatnio jest „Dżungla snów” Anny Knakkergaard z ilustracjami Julie Dam. Mam nadzieję, że posłuży nam długo, bo córka należy do tych młodych czytelników, którzy czytają dużo i ciągle coś nowego.
Przed czytaniem z dzieckiem warto samodzielnie przejrzeć i przeczytać wskazówki dla rodziców. Dowiemy się z nich, w jaki sposób należy ją czytać, co robić oraz jak wprowadzić relaksującą rutynę. Nie znajdziecie tu rad: musicie mocno zmęczyć dziecko to samo padnie. Za to są wskazówki dotyczące pory kładzenia do snu, spokojniejszej zabawy, beztroskich chwil, unikania ekranów, stworzenia przytulnego miejsca dającego poczucie bezpieczeństwa, pomijania trudnych tematów. Pojawią się też informacje o relaksie i hipnozie oraz zapotrzebowaniu na sen u dzieci, a także jak śledzić ilość godzin przesypianych przez pociechę.
Na początku książki poznamy wszystkich bohaterów, poznamy ich problemy i dziecko może sobie wybrać bohatera, z którym chce zasnąć. Każda z opowieści zaczyna się od tego samego tekstu. Zachęcające do relaksu opisy stają się elementem stałym, co pozwala na budowanie poczucia bezpieczeństwa oraz wrażeniem działania magii. Opowieści o poszczególnych zwierzętach są wyróżnione i zaznaczone, dzięki czemu można pominąć początek w kolejnych historiach i czytać o kolejnych bohaterach, ale warto czytać całość, bo mamy wtedy więcej czasu na wyciszanie i powtarzanie ćwiczeń i dzieciom podoba się, kiedy czytamy podobny tekst tylko z nieco inną środkową i końcową przygodą.
Anna Knakkergaard z jednej strony opisuje niezwykłą, magiczną krainę jaką jest „Dżungla snów”. Tam powoli wszyscy mieszkańcy układają się do spania. Opowieść przeplatana jest tym, co powinno czuć dziecko. Stopniowo rozluźniana jest szyja, brzuch, ręce, nogi i pobudzana wyobraźnia. Skoncentrowanie na opowieści pozwala wyciszyć się, skupić się na jednej rzeczy, uwolnić od natłoku emocji i myśli. Sugestywne zwroty zachęcają do wykonywania określonych czynności. Do tego za każdym razem rodzić zapewnia młodemu słuchaczowi inny rodzaj bliskości: czasami jest to otulanie kołderką, przytulanie, a jeszcze innym głaskanie po nogach.
W książce znajdziemy sześciu różnych bohaterów: Leniwca Lolę, Papugę Petrę, Tapira Tymona, Wyjca Wiktora, Mrówkę Mariannę i Jaguara Jacka. Każdy z nich z innego powodu ma problem z zaśnięciem: zamartwiają się, są nadaktywne i mają potrzebę robienia oraz opowiedzenia wielu rzeczy, bulgocze im w brzuchach, bolą kości. Młody słuchacz podążając za wskazówkami autorki musi wyobrazić sobie, w jaki sposób pomaga kolejnemu zwierzakowi. Sugestywne opisy, wskazówki, że zamknięcie oczu pomoże wyobraźni lepiej zadziałać zachęci dziecko do wczucia się w opowieść i skupienia się. Odprężone powolną, ciepłą opowieścią łatwiej zasypia.
Zadacie pytanie „czy to działa?”. Zdecydowanie tak. Jeśli razem z dziećmi skoncentrujecie się na wyobrażaniu sobie różnych rzeczy, powolnym czytaniu to także szybciej zaśniecie i będziecie mieli czas na odpoczynek. Mnie się udało, ale za pierwszym razem popełniłam zasadniczy błąd: nie zrobiłam przed spaniem wszystkiego, co powinnam i wyprowadzanie psa na spacer zdecydowanie mnie wybudziło. Warto uporządkować sobie wszystko, nie zostawiać żadnej pracy na czas „ kiedy dziecko zaśnie”. Taka lektura będzie pomocna zarówno dla dzieci jak i rodziców, którzy z powodu trudności z zasypianiem u dzieci także mają problemy ze spaniem.
„Dżunglę snów” wzbogacono pięknymi, klimatycznymi ilustracjami autorstwa Julii Dam. Znajdziemy na nich widok na złocisty wodospad oraz wyłaniające się z ciemności liście. Są też obrazki z bohaterami w łóżkach. Każdy ma inne miejsce do zasypiania. Pojawią się też ilustracje z gwiazdami, piórami, poduszkami, balonami, bąbelkami i magicznymi liśćmi, z których skapują krople magicznej mikstury. Całość oprawiono w solidną kartonową okładkę, dzięki czemu lektura jest trwała.
Książka Anny Knakkergaard to ciekawa publikacja terapeutyczna. Wskazówki autorki, dobrze dobrane ilustracje rysowniczki, umiejętnie rozplanowany tekst oraz związane z nim działania pomogą dzieciom w rozwijaniu umiejętności odprężania się i zasypiania. Dokładne oznaczenia tekstu sprawiają, że jest to publikacja, którą możemy wykorzystać wg własnych upodobań. My skupiłyśmy się na czytaniu poszczególnych opowieści razem w powtarzającym się wstępem, ponieważ wprowadza on sporo magii i poczucia niezwykłości otoczenia, do którego córka przenosiła się myślami. Za każdym razem czytałyśmy wszystkie historie i po kilku dniach córka sama przed snem sięgnęła właśnie po tę książkę, chociaż zwykle mamy tak, że chce sięgać kolejne i nie wraca do przeczytanych.

Najlepszym sposobem na zasypianie jest chyba czytanie w łóżku pod kołderką, dla naszych najmłodszych czytelników również, a mając do tego książkę o działaniu terapeutycznym, która zawiera techniki relaksacyjne, to chyba jest już idealne połączenie.
Książka "Dżungla snów" Anna Knakkergaard to idealna pozycja dla najmłodszych na dobranoc. Zawiera stonowane ilustracje które ukazują zasypiające i śpiące zwierzęta. W pozycji tej znajdziemy historię zwierząt takich jak leniwiec Lola, papuga Petra, tapir Tymon, wyjec Wiktor, Mrówka Marianna, Jaguar Jace, które mają problem z zasypianiem, a zadaniem dzieci jest im pomóc w zasypianiu. Dzięki tym historiom dzieci nauczą się wyciszać i radzić z trudnością z zasypianiem. Pozycja ta posiada również wskazówki i porady dla rodziców, co jest bardzo pomocne nie tylko podczas czytania.
💤💤💤💤💤💤💤💤

Kolejna z książeczek dla dzieci, która trafiła w nasze łapki.
Tym razem są to bajki dla dzieci, oparte na technikach relaksacji i wyciszenia przed snem.
Czy te techniki działają. Ciężko mi powiedzieć. Czytaliśmy parę razy, ale nie zauważyłam innego zachowania, szybszego wyciszenia, a co za tym idzie, krótszego zasypiania. Niemniej trzeba przyznać, że historyjki są interesujące i dziecko słucha z przyjemnością. Mój syn polubił tę książeczkę i był czas, że czytaliśmy codziennie tylko to.
Jeśli macie brzdące, które lubią słuchać bajeczek na dobranoc to ta książeczka jest zdecydowanie dla Was!
Polecam serdecznie!

Kolejna z książeczek dla dzieci, która trafiła w nasze łapki.

„Może już czujesz, że Lola ma się coraz lepiej ... coooraz lepiej, podczas gdy wodospad zmywa wszystko, co niepotrzebne. ...”

Kolejna niezwykła propozycja czytelnicza dla najmłodszych i ciut starszych. Nieoceniona pomoc dla rodziców na mądre urozmaicenie rytuału wieczornego wyciszania, pozbywania się z ciała i głowy dziecka nadmiaru emocji nagromadzonych w ciągu dnia, stresowego odbioru rzeczywistości i smutków zaprzątających głowę. Sześć zwierzęcych postaci, zanim uda się w sny, radzi sobie z różnorodnymi aspektami, które nie pozwalają im zasnąć. Leniwiec pozbywa się złych myśli, papuga zabawia się w milczenie, tapir uspokaja ciało, wyjec daje odpocząć główce, mrówka dotyka bezpieczeństwa, zaś jaguar poddaje się masażowi bolących nóg. Młodzi czytelnicy pomagają sympatycznym bohaterom podążając tropem podsuwanych wytycznych i sugestii.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2023/01/dzungla-snow.html

„Dżungla snów. Bajki na dobranoc oparte na technikach relaksacyjnych.” to niezwykle cenna książka dla rodziców dzieci, którym wieczorem jest bardzo daleko do zasypiania… bo jest milion tematów do omówienia i myśli do uczesania 😊
Sześć bajek, sześć zwierzątek i sześć sytuacji, w których to dzieci muszą pomóc bohaterowi zasnąć. Ważne by czytający postępował z zaleceniami odnoszącymi się do sposobu czytania. Warto spróbować, bo nie tylko ilość snu, ale również jakość snu ma wielki wpływ na codzienne funkcjonowanie młodego człowieka i na jego rozwój.
„Oto wyjątkowa książka o działaniu terapeutycznym, zawierająca techniki relaksacyjne ułatwiające zasypianie. To książka do wspólnego czytania, dzięki której dzieci nauczą się przetwarzać codzienne doświadczenia, uspokajać się i wyciszać przed snem.” To cudownie zilustrowane, ciepłe opowiastki wyciszające młodych ludzi.
Gorąco polecam.

"Opowieści z Dżungli Snów należy czytać cichym i spokojnym głosem. To bardzo ważne, żeby robić to powoli."

W książce "Dżungla snów. Bajki na dobranoc oparte na technikach relaksacyjnych" znajdziemy sześć bajek o zwierzątkach, które mają problem z zaśnięciem. Zadaniem dzieci jest pomóc w zaśnięciu jej bohaterom. Bajki przeznaczone są do czytania przez rodziców i w każdej z nich są wskazówki jak to robić, np. kiedy ściszyć głos czy kiedy czytać wolniej.

"Dżungla snów" to idealna pozycja na koniec dnia, wycisza i uspokaja. Książka jest pięknie wydana, ilustracje zachwycają i przyciągają wzrok. Polecam ją przede wszystkim rodzicom, którzy mają problem z usypianiem swoich brzdąców, a może i Wam pomoże się wyciszyć 😉😊

Relaks na dobranoc.

Co jest najważniejsze w każdej bajce? Poza dobrą historią celem każdej opowiadanej na dobranoc (i nie tylko!) historii jest na pewno wyciszenie i zrelaksowanie słuchającego opowieści dziecka, które może w efekcie spokojnie zasnąć. A skoro tak, to czy można znaleźć lepszą historię na dobranoc, niż bajka oparta o sprawdzone techniki relaksacyjne? "Dżungla snów" od Wydawnictwa ToTamto to aż sześć takich historii w jednej książce!

Przed nami wyjątkowa lektura o działaniu terapeutycznym, zawierająca techniki relaksacyjne i sprawdzone sposoby ułatwiające zasypianie. W zamieszczonych w książce historiach zawarto także elementy hipnozy, które pozwalają wyciszyć myśli i uspokoić umysł tak, aby sen przyszedł łatwo, spokojnie i w naturalny sposób. To książka do wspólnego czytania, dzięki której dzieci nauczą się przetwarzać codzienne doświadczenia, uspokajać się i wyciszać przed snem.

W sześciu opowieściach dzieci towarzyszą zwierzątkom, które z różnych powodów nie mogą zasnąć. Leniwiec za bardzo się martwi. Papuga za dużo mówi i wcale nie czuje się zmęczona. Tapir zjadł zbyt wiele i boli go brzuch. Wyjec ma gonitwę myśli. Mrówka nie czuje się bezpiecznie. Zadaniem dziecka jest pomóc bohaterom w rozluźnieniu się, przez co samo będzie mogło się zrelaksować.

Każda książkowa historia to tekst, który nie tylko trzeba dziecku przeczytać - to tekst, który trzeba ponadto przeczytać w odpowiedni sposób! Mowa o właściwych pauzach oraz o wskazanym przez autorkę tempie czytania, które powinno być spokojne, niespieszne i umożliwiające dziecku właściwe wczucie się w każdą z historyjek. Jeśli obawiacie się, że nie podołacie temu zadaniu, to możecie czuć się spokojni - przy każdej bajce znajdują się stosowne objaśnienia w tekście, dzięki którym każdy czytający rodzic będzie wiedział, co i w jaki sposób należy w danej chwili przeczytać :)

Lektury na dobranoc (i nie tylko na dobranoc - książkę, jako sposób na wyciszenie, można czytać na dobrą sprawę o dowolnej porze) bazujące na technikach relaksacyjnych to znakomity pomysł na to, aby poprawić jakość snu naszego dziecka. Jest bowiem naukowo udowodnionym faktem, że wyciszenie i uspokojenie organizmu tuż przed zaśnięciem przekłada się na wymierną wartość snu, w który następnie zapadamy. Nie pozostaje więc nic innego, jak... czytać "Dżunglę snów" :)

Warto także wspomnieć o fantastycznej oprawie graficznej tej lektury. Julie Dam - wielkie brawa! Ilustracje na kolejnych stronach są proste, przemawiające do wyobraźni i pełne humoru, który z pewnością trafi w gusta niejednego młodego odbiorcy. Wielką zaletą książki jest także twarda oprawa - takie pozycje aż chce się trzymać na swojej półce.

Oprócz bajek na dobranoc książka zawiera też praktyczne porady i informacje na temat snu oraz wskazówki, jak stworzyć odpowiednią atmosferę podczas głośnego czytania. Bajki napisała terapeutka i lekarka Anna Knakkergaard, która ma ogromne doświadczenie z hipnozą kliniczną jako formą leczenia dzieci i młodzieży.

Gorąco polecam!

Czarna Owca, ToTamto- dziękuję.

#dżunglasnów #bajkirelaksacyjne #bajkinadobranoc #hipnoza #annaknakkergaard #juliedam #totamto #czarnaowca #dladzieci #ksiazkidladzieci #forkids #booksforkids #cosnapolce #bookstagram #bookreview #bookstagramkids #bookstagrampolska #recommendedbooks

Relaks na dobranoc.

Jak długo usypiacie dzieci?
Padają szybko po dniu pełnym przygód czy jeszcze rozsadza je energia?
Z moimi bywa różnie, ale czytanie to obowiązkowy element rytuału zasypiania.
W książce "Dżungla snów" nie znajdziecie opowieści pełnych akcji, głośnych dialogów czy wygadanych bohaterów. To książka o małych zwierzątkach, które nie mogą zasnąć. Sześć opowieści pokazuje nam różne problemy, z którymi dzieci mogą się mierzyć i jak je pokonać, aby spokojnie zasnąć.
Książeczka jest pięknie wydana, zawiera techniki relaksacyjne, wskazówki i podpowiedzi dla rodziców.
Może stać się cudownym rytuałem, który pomoże i dziecku i rodzicom.

Jak długo usypiacie dzieci?
Padają szybko po dniu pełnym przygód czy jeszcze rozsadza je energia?
Z moimi bywa różnie, ale czytanie to obowiązkowy element rytuału zasypiania.

• Bobo
  • Dla Jasia
  • Dzieciowe
  • Dla Anieli
  • Samodzielne
  • Może kupić

Dodaj cytat z książki Dżungla snów. Bajki na dobranoc oparte na technikach relaksacyjnych