Okładka książki The Box: How the Shipping Container Made the World Smaller and the World Economy Bigger Marc Levinson
Marc Levinson Wydawnictwo: Princeton University Press pozostałe
pozostałe
Princeton University Press
2016-04-05
2016-04-05
handel konterer statek kontenerowiec

Postanowiłam tę książkę przeczytać, gdyż została mi zarekomendowana przez znajomego z pracy, który zrozumiał moją potrzebę zrozumienia biznesu w którym pracujemy. Ta książka jest rewelacyjna i bardzo poszerza horyzont rozumienia biznesu przemysłowego. Który najwięcej zyskuję gdy rozwija się transport i logistyka na świecie. Oczywiście ten pogląd nie jest czymś odkrywczym. Ale książka w której dokładnie dowiadujemy się jak rozwijał transport „pudła” jako kontener na morzu, lub przewożonego przez tiry to zmiana postrzegania świata gwarantowana. Ja jestem nią zachwycona, pierwsze rozdziały były trudne do szybkiego przebrnięcia bo omawiane historie były mi całkiem nieznane. A im głębiej w książce tym nowsze informacje to łatwiej było je dopasować do mojej wiedzy. Bardzo książkę polecam tym, którzy w biznesie siedzą i chcą zrozumieć pewne nie zawsze widoczne procesy wpływające na rozwój biznesu.

Mijamy je codziennie, ale nie uświadamiamy sobie jak relatywnie krótka jest ich historia, ani jak jak odmieniły one życie całych społeczności (dokerów, pracowników produkcji, konsumentów...). Z drugiej strony możemy poznać skalę regulacji, które panowały niegdyś w USA i skalę zależności przewoźników od subsydiów rządowych.

Przy tym wszystkim książka napisana jest w przyjazny sposób.

Przy tym wszystkim książka napisana jest w...