Pod ziemią

Okładka książki Pod ziemią Patrycja Zarawska
Okładka książki Pod ziemią
Patrycja Zarawska Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Seria: Młodzi przyrodnicy popularnonaukowa dziecięca
48 str. 48 min.
popularnonaukowa dziecięca
Młodzi przyrodnicy
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2022-02-02
2022-02-02
48 min.
nauka zwierzęta popularnonaukowa

Inne książeczki z serii Młodzi Przyrodnicy przypadły mi do gustu, natomiast "Pod ziemią" jest nawet dla mnie zbyt mroczna a momentami odrażająca. Dominują kolory ziemi, jak to pod ziemią, jest czarno-brązowo. Brak tu słońca i błękitnego nieba:) A przepraszam! Na przedostatniej stronie jest para pięknych zimorodków:) A pod ziemią spotykamy robale i inne takie: dżdżownice, pędraki, czyli larwy chrząszczy, małą myszkę ryjówkę, dużą nornicę, wija, martwą mysz z larwami w środku, turkucia podjadka, jest także podziemny dom borsuka, wydry. Dla mniejszych dzieci - nie polecam!

Genialne opowiadanie przyrodnicze dla młodszych dzieci. Bohaterem jest mały krecik Łapek, który opuściwszy matczyne gniazdo, szuka miejsca na założenie swojej norki. Razem z nim poznajemy innych mieszkańców pod ziemią. Poznajemy też życie kretów.
Książka jest rewelacyjnie wydania, piękne ilustracje, wyraźny, duży, czytelny druk. Doskonała dla każdego malucha.

Pierwszy raz mieliśmy styczność z serią Młodzi Przyrodnicy i oczarowała nas swoją treścią. Przybliża dzieciom, przedszkolakom jak i tym w wieku szkolnym, jak żyją zwierzęta, w jakim środowisku i jakie są prawa natury, np. jakimi zwierzętami się karmią.

"Pod ziemią" krecik Łapek przekopuje się w różne miejsca, by znaleźć pożywienie. Trafia do korytarzy i komór, które należą do jego sąsiadów, np. borsuka, ryjówki malutkiej, mrówkolw, królików czy wydry. Znajduje także spiżarnie, dzięki którym posilenie się może być łatwiejsze. Dzięki krecikowi można zobaczyć, jak wygląda podziemne życie zwierząt.

Dzieci są zachwycone książeczką i chętnie do niej wracają, co chyba jest najlepszą recenzją Bardzo polecam, by dzieci mogły odkrywać zwyczaje i środowisko zwierząt. Myślę, że ciekawość niejednego młodego przyrodnika zostanie zaspokojona albo... Będzie jeszcze więcej pytań.

"Pod ziemią" to wędrówka młodego kręta Łapka, który właśnie opuszcza swą mamę i szuka swojego miejsca, by założyć własną norkę. W tej podróży napotyka różne inne stworzenia, które również korzystają z miejsca pod ziemią. Łapek musi omijać większe, drapieżne i niebezpieczne stworzenia, ale korzysta z niektórych spiżarni, by podjeść coś dobrego w swojej podróży.
Seria "Młodzi Przyrodnicy" to książki, które są bogato ilustrowane i napisane łatwym językiem, w sam raz do nauki samodzielnego czytania. Dodatkowo dzieci mogą w prosty sposób przyswoić kilka ciekawych informacji na temat otaczającej nas przyrody.

Seria...

Cała seria? Ekstra pomysł! I - co zwróciło moją uwagę jako pierwsze - świetne, bardzo realistyczne ilustracje

Dobór tematów też zaciekawia bo twórcy pomyśleli chyba o wszystkim. Są pory roku i dnia, ptaki i zwierzęta lądowe (różne typy),łąki, wybrzeża, wody i tak dalej. Całość to jakby kompleksowe podstawy z przyrody w podstawówce na 6+ z wieloma dodatkami ze starszych klas

"Pod ziemią" to jedna z trzech książeczek, które mamy. Jest najbardziej "drastyczna" - lubimy ją najmocniej.
Dla bardzo wrażliwych dzieci będzie za mocna. Są tu truchła zwierząt, polowanie na młode i ogólnie ciągłe zjadanie się.

Ale to właśnie prawda! Tak działa świat zwierząt, również pod ziemią.
Postać krecika Łapka przybliża nam pierwsze tygodnie z własnego samodzielnego życia.
Pokazuje gdzie czają się niebezpieczeństwa (prawie wszędzie),jak zdobyć jedzenie (szybko) i kiedy to robić (zawsze)

Podoba mi się i polecam wszystkim młodym przyrodnikom

Seria „Młodzi Przyrodnicy” to świetna propozycja dla dzieci.

Książka w ciekawy sposób przedstawia dzieciom świat flory i fauny. Rozbudza to w młodych czytelnikach ciekawość świata, a także wrażliwość na otaczającą przyrodę. Całość opatrzona jest interesującymi ilustracjami, skupiającymi uwagę dzieci.

„Pod ziemią” opowiada o kreciku Łapku, który przemierza podziemne korytarze i poznaje okolicę. Spotyka na swej drodze sporo zagrożeń, jak np. spotkanie z łasicą, ale też dostrzega możliwości dla siebie, jak np. trafienie na larwy chrząszczy, którymi się żywi. W czasie tej wędrówki kreta, dzieci poznają przy okazji inne zwierzęta i ich zwyczaje.

Seria „Młodzi Przyrodnicy” to świetna propozycja dla dzieci.

„Pod ziemią” opowiada o kreciku Łapku, który przemierza podziemne...

2086

Głównym walorem tej książeczki są ilustracje Marty Kitki. Zauroczą nie tylko dzieci ale także dorosłych.

• Dla dzieci
  • Żłobek
  • Literatura dziecięca
  • Z Martą
  • Biblioteczka maluszka
  • Muszę je mieć!

Dodaj cytat z książki Pod ziemią