Bungou Stray Dogs - Dead Apple tom 1

Okładka książki Bungou Stray Dogs - Dead Apple tom 1 Bungo StrayDogs DA Partners, Gun_Zi
Okładka książki Bungou Stray Dogs - Dead Apple tom 1
Bungo StrayDogs DA PartnersGun_Zi Wydawnictwo: Waneko Cykl: Bungou Stray Dogs - Dead Apple (tom 1) komiksy
komiksy
Bungou Stray Dogs - Dead Apple (tom 1)
Waneko
2021-06-15
2021-06-15
Karolina Dwornik

Okładka książki Bungou Stray Dogs Dead Apple 03 Kafka Asagiri, Bungo StrayDogs DA Partners, Gun_Zi
Bungou Stray D... Kafka Asagiri, Bung...

"Bungo Stray Dogs. Dead Apple" to mangowa adaptacja filmu o tym samym tytule. I za wiele nie można o niej powiedzieć, bo jednak jest bardzo cienka. Akcja ledwo co się zaczęła, a manga już się skończyła.
Jednak i tak mi się podobało. Kreska dalej znakomita i do tego jest mnóstwo czerni, która podkreśla niebezpieczeństwo, przed jakim stoją bohaterowie.

Pogodziłem się z tym, ze nigdy nie będę detektywem. Nie mam talentu do rozwiązywania trudnych zagadek (te z gier się nie liczą). Nie mam też zbytnio okazji do rozwiązywania spraw kryminalnych. Szczytem mojej kariery było wytropienie, kto zjadł mój jogurt, gdzie był tylko jeden podejrzany z kawałkami ofiary zbrodni na twarzy. Dlatego, zamiast próbować być detektywem, ograniczę się do czytania o poczynaniach detektywów. Bungou Stray Dogs: Dead Apple wydaje się całkiem dobrą dawką zakręconej historii detektywistycznej.

Bungou Stray Dogs: Dead Apple to spin-off innej mangi Bungo Stray Dogs, znanej także jako Bezpańscy literaci. Bungou Stray Dogs: Dead Apple jest adaptacją filmu o tym samym tytule. Wydaje się więc, że jest to raczej pozycja dla fanów cyklu lub miłośników animowanego filmu. Ja jednak wpadłem na tą mangę przez przypadek bez wcześniejszej znajomości uniwersum. Mimo to zostałem wciągnięty w świat, postacie i fabułę opierającą się na tajemniczych morderstwach.

Pierwszy tom mangi Bungou Stray Dogs: Dead Apple zaczyna się od tajemniczej mgły, z którą powiązane są śmierci uzdolnionych jednostek. Organizacja skupiająca osoby o nadludzkich umiejętnościach podejmuje się próby wytłumaczenia zjawiska. Kto stoi za mgłą i śmiercią?

2084

Szkoda, ze tomik taki cienki, ale za to naladowany akcja! ;) Szybko sie czytalo. Wyjasnilo sie dlaczego uzdolnieni popelniaja samobojstwa choc w zwiazku z tym Agencja ma niezle klopoty. Co planuje Dazai i po ktorej stanie stronie? Wspomnienia z Odasaku byly nawet wzruszajace jak zawsze (uwielbiam ta czesc fabuly swoja droga) *...* Troche typowego humoru agencyjnego miedzy bohaterami tez sie pojawilo....Kazdy fan glownej historii bedzie wiedzial o co chodzi i z pewnoscia ta manga go wciagnie ^.^ Dazai, Atsushi i Kunikida mnie rozbrajaja xD I jeszcze Kyouka do tego :D

Bardzo ciekawa historia ze świata bezpańskich literatów. Po pierwszym tomie zachęciła mnie do obejrzenia filmu. Niestety manga bardzo cieniutka, jeżeli wszystkie tomy takie będą spokojnie mogła by to być jedno-tomówka.

Mangowa wersja filmu kinowego. Brakuje mi nieco kreski z mangi, ta jest niemal wiernym oddaniem tej z anime.

• Mangi
  • Manga