Baby Shark. Rekinia policja

Okładka książki Baby Shark. Rekinia policja praca zbiorowa
Okładka książki Baby Shark. Rekinia policja
praca zbiorowa Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Seria: Baby Shark literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Baby Shark
Police Sharks to the Rescue
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-03-24
2021-03-24
32 min.
Oliwia Rums-Ziemiec

"Rekinia policja" to historia o tym, jak Rekinek wraz ze swoim tatą, przemierza podwodne krainy i służy pomocą tym najbardziej potrzebującym. Ta dwójka nieustraszonych rekinów zmierzy się między innymi z siostrami kałamarnicami, które poplątały się w ciemności oraz odwiedzą dom rekina młota, z którego wydobywają się niepokojące odgłosy. Niewiele tekstu, a do tego kolorowe ilustracje i spokojnie można ją czytać jako bajkę przed snem! Przy odrobinie wysiłku i odpowiednim modulowaniu głosu, historia zdecydowanie rozweseli wasze pociechy!

"Kto jeszcze potrzebuje pomocy? I-ooo! I-ooo!"

Po sympatycznej zabawie w rozróżnianie kolorów ("Kolory w oceanie") szybko przychodzi czas na kolejny tom serii. Podczas wielokrotnego zaglądania do "Rekiniej policji" dzieciaki poznają Siostry Kałamarnice z szesnastoma plączącymi się ramionami i Rekina Młota mieszkającego w starym wraku statku. Nowym bohaterom przytrafiają się niezwykłe przygody, trzeba śpieszyć im na pomoc, a tę chętnie udziela rekinia policja w osobie Baby Sharka i jego taty. Odważnie i sprawnie ratują z tarapatów mieszkańców oceanu. Nie ma opcji, aby książeczka nie spodobała się najmłodszym, narracja dostosowana do ich potrzeb, proste zdania, ale wypełnione dynamiką i odwołaniami do emocji. Łatwo wyobrazić sobie, jak wiele dzieje się w wodach oceanu, tym bardziej, że oprawa graficzna bardzo przyjazna, przejrzysta i kolorowa. Można też stworzyć własny projekt medali dla najlepszych rekinów policjantów. A na koniec, dopowiedzieć historię do dwustronicowego obrazu, ileż w nim szczegółów zwracających uwagę. Podchwytujcie pomysł na ciekawy książkowy prezent, dzieciaki z pewnością będą zadowolone, zapewnią wartościową rozrywkę, zwrócą uwagę na cenne przesłania, zachęcą do pasji czytania.

bookendorfina.pl

"Kto jeszcze potrzebuje pomocy? I-ooo! I-ooo!"

Kasiazka przedstawia opisane wydarzenia z zawodu policjanta w sposób bardzo czytelny i jasny dla maluszka. Piękne ilustrację idealnie odwzorowane jak w znanej nam piosence o malym rekinku,dlatego dziecko jeszcze z wieksza ciakwoscia slucha opowiadania. Polecam całą serie książeczek. Baby shark dududu du du

Dziś przychodzę z drugą książką o rekinie ulubieńcu dzieci z całego świata.
Tym razem z lektury ucieszą się też starszaki, szczególnie te, które marzą o pracy w policji 😁 ta część nosi tytuł 'Rekinia policja' i ukazała się również nakładem Wydawnictwa Słowne (słowne małe).
Fajne jest tutaj to, że na początku mamy przedstawienie całej rekiniej rodzinki. I wielki szacun dla twórców za docenienie mamy 😉, która przedstawiona jest jako ta, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, może wszystko i ma silną więź z małym rekinkiem. Miło się to czyta.
Rekinek z tatą wyruszają na patrol. Należą w końcu do rekiniej policji i ich zadaniem jest pomagać wszystkim mieszkańcom oceanu. Robią to najlepiej jak potrafią, a na koniec każdej misji, niczym w hinduskim filmie - tańczą i śpiewają 😁
Jest tu też na końcu część kreatywna, dzieci mogą trochę porysować, a tym samym spersonalizować książkę. Pomaga w tym również strona na początku, na której można się podpisać, żeby nie było wątpliwości do kogo należy książka 🥰 lubię takie zabiegi, moje dzieci również.
Grafika jak to w przypadku Baby Shark. Nie jestem do końca jej zwolenniczką, ale ważne, że podoba się dzieciom. Kolory są ładne, nie 'biją po oczach'. Wszyscy są uśmiechnięci i zadowoleni. Takie książki też są potrzebne i cudownie, że powstają. Tym bardziej, że zamiast po raz kolejny wysłuchiwać 'Baby Shark du, du, du, du, du, du' możemy poczytać. Wprawdzie z melodią w głowie, ale cóż. Uroki rodzicielstwa 😉 powiem Wam, że nawet już się do tej melodii przyzwyczaiłam. Potrafi poprawić humor 😆

Dziś przychodzę z drugą książką o rekinie ulubieńcu dzieci z całego świata.

Książeczkę mamy dopiero kilka dni, a jest to nasza ulubiona. Synek tylko ciągle powtarza "czytać mama".
Bardzo fajnie pokazany jest zawód policjanta w bajce. Bardzo lubię takie uczące książki. Okładka twarda i wytrzymała, a obrazki prześliczne. Polecamy!,💕

"Baby shark, du, du, du, du, du, du ..."

Chyba większość dzieci zna i uwielbia ślicznego, żółtego rekinka i piosenkę o jego rodzinie, prawda? Jak to jest z Waszymi pociechami? Również znają, słuchają i lubią rekinka?

Moja córeczka bardzo polubiła piosenkę, ale jeszcze bardziej serię książeczek o rekinku od Wydawnictwo Słowne.
W ostatnim czasie to nasz hit! Zwłaszcza, że ostatnio sporo czasu spędziliśmy w domu ze względu na przeziębienie. Ja chyba znam już tekst książek na pamięć 🙈 czytamy je codziennie po kilka razy i zastanawiam się kiedy Basi się w końcu znudzą 🤔 chociaż wątpię czy to się stanie 😂

Książeczki o rekinka są pięknie wydane, mają twarde okładki, są wzbogacone przepięknymi ilustracjami, które przyciągają wzrok malucha (i nie tylko malucha),naprawdę trudno oderwać od nich wzrok. Ilustracje mają pięknie i żywe kolory, to ich ogromby atut! Dodatkowo wszędzie pojawia się wesoły i uśmiechnięty rekinek, który jest głównym bohaterem serii książeczek i to to właśnie z nim mały czytelnik wyrusza w przygody po podwodnym świecie. Prosty tekst, którego nie ma zbyt wiele, nieskomplikowane zdania sprawiają, że dzieciom łatwiej skupić się na tym, co czyta rodzic. Moja córka ma niespełna dwa latka i pjest bardzo zainteresowana tymi książeczkami. Oprócz samego czytania można też dziecku opowiadać. Ilustracje wręcz do tego zachęcają! A podwodny świat jest bardzo ciekawym, więc jest o czym. 🙂
Do tej pory ukazało się 5 książeczek z serii "Baby Shark":
🐬 "Czerwony kapturek"
🐬 "Rekinia policja"
🐬 "Kolory w oceanie"
🐬 "Myj łapki, mały rekinie"
🐬 "Podwodna orkiestra"

My posiadamy trzy pierwsze tytuły i bardzo polecamy! 🙂

Książeczka "Baby Shark. Czerwony kapturek" opisuje samotną podróż rekinka po oceanie do domu babci. Rekinek podróżuje Rybobusem. Po drodze czeka go wiele przygód.

"Baby Shark. Rekinia policja" to opowieść o tym, jak rekiny-policjanci pomagają innym podwodnym stworzeniom. Tak, tak, bo nie tylko ludzie wpadają w tarapaty. W oceanie też są stworzenia, które pilnują porządku i pomagają tym, którzy wpadli w tarapaty. Książeczka pokazuje maluchom, że trzeba pomagać innym i każdy może to robić.

"Baby Shark. Kolory w oceanie" to książeczka, z którą pomoże w nauce kolorów. Czarodziejskie kredki nadadzą kolorów smutnym i szarym fotografiom z albumu rekinka. Byłam w szoku, kiedy moja niespełna dwuletnia córeczka powtórzyła słowo "ukwiał". Tak spodobało jek się to słowo, że teraz sama od razu rozpoznaje w książeczkach wszystkie ukwiały 😂

Na końcu każdej książeczki znajduje się ciekawe zadanie podsumowujące daną historię.

Polecamy tę serię książeczek. Myślę, że spodoba się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 🐬😊🐬

"Baby shark, du, du, du, du, du, du ..."

W ostatnim czasie to nasz hit! Zwłaszcza, że...

Mały Rekin i Tata rekin patrolują ocean. Kto by przypuszczał, że to waśnie te zwierzęta będą strzec spokoju w wielkiej wodzie?! :O

• Dziecionkowe
  • Lit. dziecięca