Legacy

Okładka książki Legacy Shannon Messenger
Okładka książki Legacy
Shannon Messenger Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Zaginione miasta (tom 8) fantasy, science fiction
Zaginione miasta (tom 8)
Keeper of the lost cities Legacy book 8
Simon & Schuster
2020-06-25
2020-06-25

Ilość tajemnic, które zostały tu w gwałtowny i zaskakujący sposób rozwiązane jet po prostu porażająca. A mimo to wciąż nie znamy odpowiedzi na tyle pytań, że głowa mała.
Shannon kreując tę historię, momentami przechodzi sama siebie, w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Trzyma się wzorca, który ustaliła w poprzednich tomach: jeden tom — jeden gatunek rozumny (species, nie ma chyba lepszego tłumaczenia). Tutaj zagłębiamy się w mroczny świat krasnoludów, który okazuje się być bardziej zaskakujący niż wszystkie pozostałe.
Oczywiście mamy to, co zawsze, czyli politykę rady, wielkie walki z Neverseen, perypetie miłosne Sophie (i innych bohaterów, ale te są tak delikatnie zarysowane, że można by je przeoczyć, i bohaterowie często to robią).
Bohaterów kocham cały czas tak samo. Sophie tak bardzo dojrzała w trakcie tej serii, że jest to niesamowite (szczególnie biorąc pod uwagę, że akcja trwa o wiele krócej niż w przypadku przytaczanych często Percy'ego Jacksona, czy Harry'ego Pottera). Pozostałym udało się zdobyć jeszcze więcej mojej miłości, niż się spodziewałem. Jak można nie kochać Ro i Keefe'a? Sama ich relacja zasługuje na pokaźną książkę.
Gorąco polecam. Naprawdę seria świetnie się rozwija. Jedyne, co mnie martwi to to, że kolejny tom jeszcze nie wyszedł, a 10 nawet nie jest zapowiedziany. Czas na Unlocked na osłodę łez.

• Natasha
  • Czytane po angielsku