Ponad sobą

Novae Res
2020-12-10
2020-12-10
9788382190847

Jest to pozycja która zachwyciła mnie swoją wartością i przekazem dla odbiorcy . Jest to bardzo ważna książka ponieważ porusza ona tematy takie jak anoreksja , problemy z jedzeniem itd . Mimo że wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego że takie coś mogą chorować młode osoby . Tutaj jest to poruszane jako główny temat tej książki . Język książki jest bardzo przyjemny i dość wciągający . Jest to bardzo chuda książka liczy ona tylko 140 str i pochłonęłam ją w godzinę . Mimo to jest to pozycja bardzo potrzebna dla tutejszych młodych ludzi którzy np spotkali się z anoreksja itd . Myśle że Karolina piszę bardzo mądrze i mimo że jest to książka młodzieżowa czyta się to jakby był poradnik . Który pomagał by w leczeniu różnych potrzeb . Ja serdecznie polecam wam tą książkę zachęcam was do sięgnięcia po tą pozycje i przekonania się samemu jaka ta książka jest wartościowa.

Ponad sobą,
Jestem głęboko oczarowana tym tytułem. Niby jest to książka skierowana głównie do młodzieży, ale według mnie ukrywa ona głębszy sens. Jest to przepiękna historia o młodej dziewczynie, która z pozoru jest idealna, na co dzień uśmiechnięta, ale tak naprawdę nikt dokładnie nie wie co drzemie w jej wnętrzu. Bohaterka zmaga się z anoreksją, ma ogromne problemy psychiczne. I tak naprawdę jest z tym wszystkim sama. Powiedziałabym, że jest tutaj sporo psychologicznych odniesień, to również swoistego rodzaju wędrówka – bohaterki oraz „Twoja”. Tak naprawdę są to problemy, które mogą dotyczyć każdego, a my dzięki Autorce możemy dotrzeć w głąb, poznać psychikę i myśli takiej osoby.
Moi drodzy, jest to piękna książka, nieco smutna, ale na pewno warto po nią sięgnąć. Jest napisana pięknym językiem, aż chcę się tę książkę wziąć do ręki ponownie. Zdecydowanie główna bohaterka miała w sobie coś urzekającego, bo nadal o niej myślę i czuję, że wbrew pozorom jest mi bardzo bliska.
Ocena 7/10

Ponad sobą,

Ponad sobą to cieniutka książeczka skupiająca się na problemach psychicznych, relacjach ze znajomymi i wewnętrznych przeżyciach. Książka jest napisana w takim stylu, że zapomniałam, że jest napisana przez polską autorkę, bo nie ma tu podziałów na to w jakim kraju książka została napisana, ale o te uczucia, emocje i przeżycia. Ta książka wręcz kipi emocjami. Zostały tu poruszone szalenie ważne aspekty i problemy i zostały poprawnie i obrazowo zdefiniowane. Anoreksja, zaburzenia odżywiania, pogarda, lęk przed brakiem akceptacji. Jak już wspomniałam, książeczka jest cieniutka, ale potrafi poruszyć i uświadomić.

Powrót do nie tak dawnych lat - aż można się rozmarzyć. I pomyśleć, że kiedyś chciałam jak najszybciej dorosnąć, a teraz rozczytuję się w takiej książeczce. Rewelacyjna.

Polecam 👍

Polecam 👍

Cudowna książeczka. W tej niewielkiej ilości stron autorka ujęła wiele trudnych tematów. Powieść jest wciągająca od pierwszych stron. Czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.

7/10

7/10

o czym to w ogóle było? bo na pewno nie o anoreksji

o czym to w ogóle było? bo na pewno nie o anoreksji

Miało być chyba o anoreksji i problemach nastolatek. Zbyt płytko temat został przedstawiony, za to ze zbyt wielka liczbą przymiotników i dziwnych dookreślników miejsc, zamiast uczuć.

O czym myślą nastolatki i jakie mają problemy? Oraz w jakiś sposób myślą? Dowiemy się w tej książce

• Audiobook/E-book
  • Jeden tom