Okładka książki Grom Agnieszka Kowalska-Bojar
Okładka książki Grom
Agnieszka Kowalska-Bojar Wydawnictwo: motylewnosie.pl literatura obyczajowa, romans
motylewnosie.pl
2020-01-01
2020-01-01
romans miłość motylewnosie

Przeczytałam prawie wszystkie książki autorki i nie będę udawać że nie widzę pewnego powtarzającego się schematu w jej historiach,
Mimo wszystko książka jest całkiem fajna ale jak zwykle za krótka, chciciaz z drugiej strony wiem że szybko ja przeczytam co też ma swoje plusy :)

Gorąca 10 dla "motyli w nosie"
Za wszystkie czytadła dzięki którym się relaksuję.
Łup
Miesiąc przed pełnią księżyca
Niebezpieczny
Pech
Pałka

Gorąca 10 dla "motyli w nosie"
Za wszystkie czytadła dzięki którym się relaksuję.
Łup
Miesiąc przed pełnią księżyca
Niebezpieczny
Pech
Pałka

Z jednej strony ciężko ocenić tę książkę, bo moim zdaniem jest to erotyk, gdzie takie elementy jak fabuła czy sensowni bohaterowie nie mają kompletnie znaczenia. I tego się tutaj nie znajdzie. Co więcej sposób w jaki odnoszą się do siebie bohaterowie, ale też ich zachowania są bardzo na granicy tego co możemy uznać za etyczne i dobre. Nie jestem fanką "romantyzowania" toksycznych zachowań, dlatego jest to bardziej książka dla dojrzałego czytelnika, który potraktuje to jako fantazję a nie wzorzec do naśladowania.
Z drugiej strony nawet szybko się to czytało (może dlatego, że nie ma tu nic skomplikowanego 😂) i może ta książka się sprawdzić jako odskocznia od codzienności.

Witam, :) Dziś mam dla was recenzję książki Grom autorki Agnieszka Kowalska – Bojar.

Kiedy ma się wszystko, rodziców dobrze usytuowanych, przystojnego chłopaka z dobrego domu. Wydaje nam się, że mamy wszystko, czego byśmy chcieli. Ale czy każdy z nas byłby na pewno szczęśliwy w takim życiu? Myślę, że ci, którzy są do tego przyzwyczajeni, którzy nie myślą o innych rzeczach, tylko o takich, które są im wpajane mogą być szczęśliwi. Zdrada boli każdego z nas, a wtedy kiedy myślisz, że twój związek jest dobry i ma wszystko o czym marzysz i nic innego nie może się zdarzyć, wtedy tajemnica bliskiej ci osoby wychodzi na jaw i burzy twój spokojny świat, w którym żyjesz od lat.
Kiedy poznajesz kogoś, kto jest od ciebie inny, biedniejszy, bardziej nie w twoim stylu, ale pociąga cię w nim wszystko, co widzisz, zmieniają się twoje poglądy. Zaczynasz pragnąć czegoś innego, czegoś czego dotychczas się bałaś. Uderza cię grom miłości. Nasza bohaterka właśnie przeżywa to wszystko na swojej skórze.  Wydaje mi się, że każdy z nas musi poznać tę osobę, która naprawdę jest nam pisana, wtedy widzimy ważniejsze rzeczy jak pieniądze, czy obracanie się wśród osób ci narzucanych, widzimy tęsknotę, żal, miłość, zazdrość.
Autorka próbuję nam przekazać w tej powieści, że każdy powinien słuchać swoich pragnień, tego czego my chcemy i z czym i z kim czujemy się dobrze. Niewolno nam pozwalać sobą manipulować, czy narzucać jak mamy żyć. Każdy swoje życie musi przeżyć sam i w sposób jaki chce.
Polecam tę książkę jeśli lubicie krótkie historie, które pokazują nam własne potrzeby, własne zdanie i to że miłość może przyjść w najmniej odpowiednim momencie.

Za krótka, za przewidywalna, za grzeczna!

Za krótka, za przewidywalna, za grzeczna!

Książka kończy sie zanim na dobre sie zacznie.... bardzo bardzo średnia pozycja...

Czy warto godzić się na małżeństwo bez miłości? A może za rogiem czeka nas coś więcej. Przeczytaj i dowiedz się.

Takie dla mnie letnie. Sporo hasła seks, troche brudów. Zanim się rozkręciła juz się skończyła. Juz się przygotowałam, że bedzie zagadka do rozwiązania heh. Że jakaś ukyta intryga. A tu bum koniec.

• Romans

Dodaj cytat z książki Grom