Big Data, nauka o danych i AI bez tajemnic

informatyka, matematyka
Helion
2019-11-19
2019-11-19
Big Data dane data science analiza danych AI sztuczna inteligencja informatyka

Książka przeglądowa, dla menedżerów chcących zrozumieć i efektywnie wykorzystać podstawy AI dla analiz Big Data. (jak precyzyjnie wskazano w podtytule). Przedstawia idee, technologie i współczesne oprogramowanie w opisywanym obszarze. Jednocześnie szeroko opisuje specyfikę i kluczowe aspekty projektów Big Data, z uwzględnieniem elastycznej budowy stosu technologicznego, wykorzystania metodyk zwinnych a nawet tworzenia zespołów. Na założonym ogólnym poziomie książka jest kompletna i wyważona jeśli chodzi o szczegóły. Sprofilowana dla dobrze zdefiniowanego odbiorcy dzięki przemyślanej strukturze i odpowiednich podsumowaniach rozdziałłw. Autor wydaje się być praktykiem, specjalistą i wie o czym pisze. Dzięki temu nawet na tak ogólnym, przeglądowym poziomie dostajemy użyteczną, kierunkową wiedzę z odnośnikami do wybranych ciekawszych źródeł oraz oczywistą możliwością „dogooglania” interesujących czytelnika szczegółów. Spójny, przemyślany obraz całości opisywanej problematyki wspomaga efektywne uzupełnianie szczegółów i pogłębianie rozumienia tematyki. Jedynie tłumacz/redaktor nie zawsze zachwycają, ale na szczęście nie są przeszkodą w rozumieniu. Choć także nie jestem w grupie docelowych odbiorców ale doceniam wiedzę, doświadczenie i staranność autora. Dodałem punkt, żeby choć trochę skompensować niezasłużone „bęcki” od rozczarowanych czytelników, którzy nie doczytali podtytułu. 😊

Jestem mocno zawiedziony. Oczekiwałem czegoś konkretnego.. Treści tyle co w obszerniejszym artykule, a lania wody co w pisaniu pracy licencjackiej. Zagadnienia bardziej wymienione niż omówione, ogromne marginesy, interlinie, zapowiedzi rozdziału na 1.5 strony. Książkę mogę polecić jedynie dla osób, które kompletnie nigdy nic nie słyszały o tych zagadnieniach.

Bardzo ciekawy wstęp i wprowadzenie do tematu Big Data. Może być dobrym punktem startowym w temacie, jednak nie w ogóle nie skupia się na szczegołach.

• Do kupienia
  • Moje e-booki