Niedźwiedź w wielkim mieście

Okładka książki Niedźwiedź w wielkim mieście Katja Gehrmann
Okładka książki Niedźwiedź w wielkim mieście
Katja Gehrmann Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura dziecięca
literatura dziecięca
Stadtbär
Dwie Siostry
2020-03-01
2020-03-01
Anna Kierejewska

Okładka książki Nawet potwory myją zęby Gregoire Mabire, Jessica Martinello
Nawet potwory ... Gregoire Mabire, Je...
Okładka książki Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć Sabine Bohlmann, Kerstin Schoene
Historia małej... Sabine Bohlmann, Ke...
Okładka książki Gdy Pola się zgubi. Magdalena Kozieł-Nowak, Gabriela Rzepecka-Weiss
Gdy Pola się z... Magdalena Kozieł-No...
Okładka książki Kuku i Supertata Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski
Kuku i Supertata Monika Kamińska, An...

Pewien niedźwiedź budzi się na wiosnę i stwierdza, że zniknęły wszystkie znajome zwierzęta. Nie ma ani lisa, ani bobra. Jak się okazuje, wszyscy nie wiedzieć czemu, nagle przeprowadzili się do miasta. Miś postanawia zatem sprawdzić, dlaczego do tego doszło. Dlaczego miasto jest o wiele atrakcyjniejsze dla zwierząt aniżeli las? W mieście są przecież podgrzewane jaskinie, jest pyszne jedzenie i nie ma myśliwych. Tak przynajmniej twierdzi jastrząb. Sam niedźwiedź nie chce się rzucać w oczy, zatem chowa się za słonecznymi okularami i pod kapeluszem. Jego przyjaciele – przyczajeni w różnych miejscach i norkach natychmiast go rozpoznają – jednak trudno im się spotkać z niedźwiedziem oko w oko. Zawsze coś stoi na przeszkodzie. To są takie dziwaczne sytuacje, w których znajome zwierzaki w ostatnim momencie wkraczają do akcji i ratują niedźwiedziowi „skórę” i to w taki sposób, że ten w ogóle tego nie zauważa.

Zakończenie jest tak zaskakujące i śmieszne, że faktycznie – dawno tak się nie uśmiałam. Ciekawe, kto tak naprawdę kogo ratuje z opresji. Ale na to pytanie – niech sobie odpowie czytelnik już sam.

Zabawna historyjka, nieprzewidywalna, ekologiczna, pokazująca wyższość lasu nad innym środowiskiem, z zabawnym tekstem i ilustracjami. Zakręcona fabuła, tygiel różnych omyłek, dziwnych zwrotów akcji i przypadków. No cóż, przypadki przecież chodzą po niedźwiedziach – i to dobrze widać w tej książce. Super!

"Niedźwiedź w wielkim mieście" Katji Gehrmann to kolejna wiosenna premiera wydawnictwa @dwiesiostry 🙂 historia niebanalna, bardzo wesoła, przy której niejeden rodzin zaplecze ze śmiechu. Książka opowiada o niedźwiedziu, który obudził się z zimowego snu w praktycznie opuszczonym lesie. Nie zastał w nim swoich przyjaciół, jednak od Jastrzębia dowiedział się, że reszta przeprowadziła się do miasta. Niedźwiedź postanowił zrobić to samo. Znajomi niedźwiedzia, kiedy tylko pojawił się w mieście, głośno wyrazili swoje niezadowolenie. Stwierdzili, iż niedźwiedź nie pasuje do miasta i jego zachowanie sprawi, że wszyscy będą musieli wracać do niebezpiecznego lasu, pełnego myśliwych. Zaczęli knuć, jak pozbyć się niedźwiedzia. Czym im się to udało? Musicie przekonać się sami! Powiem Wam, że zabawa przy tej opowieści jest przednia. Czytając ją można się uśmiać, jest niczym dobry serial, podczas oglądania którego nieraz puka się człowiek w głowę, ponieważ wszystko wychodzi na opak, nie po myśli bohaterów. "Niedźwiedź w wielkim mieście" to rewelacyjny pomysł na wieczorne czytanie do snu. Poza ciekawą treścią, może pochwalić się fantastycznymi, kolorowymi ilustracjami przykuwającymi uwagę dziecka. Polecam!

„Niedźwiedź w wielkim mieście” to bardzo przyjemna i zabawna opowieść, o dosyć głupiutkim, niegroźnym i pogodnym misiu. Przyjaźnie nastawionym i ciekawym otaczającego go świata. Jego spokojny i pogodny charakter kojarzy mi się z uwielbianym przez dzieci Kubusiem Puchatkiem.

Treści w książce generalnie nie ma wiele, zdecydowanie przeważają tutaj kolorowe rysunki, ale trzeba przyznać, że w ciekawy i klarowny sposób przedstawiają całą historię. Można by więc rzec, że słowa w tym przypadku są zbędne.

...
Cała recenzja na portalu W Roli Mamy, zapraszam -> https://wrolimamy.pl/recenzja/niedzwiedz-w-wielkim-miescie/

Lektura tej książki z pewnością wprawi Was w dobry nastrój. Młodzi czytelnicy niech uważnie przyglądają się ilustracjom. Jest na nich sporo ważnych szczegółów. Przyznam, że ja po przeczytaniu, gorączkowo zaczęłam czegoś szukać, bo okazało się że jeden fakt mi umknął :-) Bawcie się dobrze!
Więcej o książce na blogu:

Więcej o książce na...

Książka ta to zabawna opowieść o perypetiach niedźwiedzia i leśnych przyjaciół, opatrzona dowcipnymi ilustracjami, które wzbogacają i uzupełniają fabułę.
Główny bohater, niedźwiedź, kiedy budzi się z zimowego snu dostrzega, że w lesie jest podejrzanie cicho. Postanawia jak co roku odnaleźć swoich przyjaciół, udając się w pobliże ich dotychczasowych siedlisk. Szukając przyjaciół spotyka jednak jastrzębia, który informuje niedźwiedzia, że wszystkie zwierzęta przeniosły się do miasta, z powodu dostępnych tam luksusów. Jastrząb opowiada niedźwiedziowi o podgrzewanych jaskiniach, smacznym jedzeniu i braku myśliwych, czym skutecznie zachęca głównego bohatera.
Niedźwiedź postanawia więc pójść w ich ślady, mimo wątpliwości wyrażanych przez jastrzębia. Pamiętając o konieczności wpasowania się w miejski krajobraz i zachowanie, stara się sprostać zadaniu by doświadczać wszystkich tych dóbr, które skusiły inne zwierzęta. Okazuje się to jednak nie takie proste.
O przybyciu do miasta niedźwiedzia dowiadują się lis, bóbr, borsuk i kuna, którzy w obawie przed własnym zdemaskowaniem, postanawiają mieć przybysza na oku i przekonać go do powrotu do lasu. Aby jednak nikt z mieszkańców miasta nie dowiedział się o przybyciu niedźwiedzia sami się demaskują.
Niedźwiedź natomiast po pobieżnym poznaniu nowej okolicy stwierdza, że to jednak nie miejsce dla niego i sam z siebie postanawia wrócić do dawnego domu. Podejmuje decyzję w najodpowiedniejszym momencie, ratując przy okazji wszystkich przyjaciół z opałów.
W książeczce tej znajdziecie sporo sytuacyjnego humoru, który dopełniają znajdujące się w niej ilustracje.
Warto też wspomnieć, że ta opowieść o leśnych przyjaciołach została wyróżniona nagrodą dla książki dziecięcej Nadrenii Północnej-Westfalii i znalazła się na Liście Białych Kruków, czyli w katalogu najlepszych książek dziecięcych świata przygotowywanym co roku przez specjalistów z Międzynarodowej Biblioteki Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium.
Warto więc poznać tę wartościową pozycję.
Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów
  • Czytana dziecku
  • Dwie Siostry

Dodaj cytat z książki Niedźwiedź w wielkim mieście