Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power

Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power
Burda Media Polska
2019-11-27
2019-11-27

Do sięgnięcia po książkę zachęciła mnie recenzja na LC. Niestety, wielkie rozczarowanie.

Owszem, książka ładnie edytorsko wydana, ale w treści niczym nie zaskakuje. Ot, taka sztuka dla sztuki. Liczne znane już rady i stwierdzenia. Choć autorka zastrzega, że chciała być niesztampowa :).

Myślę, że książka jest przede wszystkim reklamą marki, którą autorka promuje, a cała reszta jest tylko dodatkiem.

Mogą po nią sięgnąć bardzo młode czytelniczki, one może tam coś znajdą dla siebie choćby w kwestii wychowania dzieci.

Czyta się bardzo szybko (ładny druk),bo tekstu jest niewiele.

"SERCE NIE MA ZMARSZCZEK" DOROTA GOLDPOINT

Rewelacyjna książka, która stanowi część projektu "The Inner Power" autorki, która walczy o godny status kobiet dojrzałych.

Świetna inicjatywa i bardzo dobry pomysł. Brakuje takich mądrych i inspirujących książek.Zgadzam się z autorką, że w dzisiejszych czasach kobieta, która ukończyła pięćdziesiąt lat staje się niewidzialna dla świata, przezroczysta. To smutne lecz prawdziwe.
Właśnie ten projekt i ta książka ma za zadanie pokazać wszystkim, że kobieta dojrzała może być nadal seksowna, pełna życia, radości i pasji. Owszem ma już swój bagaż doświadczeń, lecz dzięki temu dokładnie już wie czego chce od życia. Jest pewna siebie i zadowolona. Jest wolna i jest sobą.
Autorka opowiada o sile kobiet i ich życiowej mądrości . Chce aby kobiety te zostały docenione, zauważone. Przekonuje nas, z czym się w pełni zgadzam, że upływa czasu nie musi być dla nas obciążeniem, ponieważ działa na naszą korzyść - mamy doświadczenie, spojrzenie na świat z innej perspektywy i potencjał. Nasze dzieci pewnie pozakładały już swoje rodziny a my jesteśmy wolne i gotowe na nowe wyzwania. Mamy ambicje, pasje i czas. To cudowny okres w życiu każdej kobiety.

Ambasadorkami tego ważnego projektu są znane i piękne kobiety : Grażyna Szapołowska, Agata Młynarska, Katarzyna Grochola, Anna Korcz, Joanna Kurowska, Jolanta Fraszyńska, Katarzyna Żak, Alicja Węgorzewska, Irena Santor.

Każda z tych kobiet jasno i wyraźnie określa czym jest dla niej osobiście dojrzała kobiecość - ciekawością świata: życiem w zgodzie z sobą, na swoich warunkach: wolnością, twórczością, harmonią i spokojem oraz akceptacją siebie.

Pięknie powiedziała Agata Młynarska "Świadoma kobiecość to poczucie, że wystarczam, taka jaka jestem.Nie muszę już spełniać niczyich oczekiwań"
i słowa Alicji Węgorzewskiej "Nie to co było, lecz to, co przede mną, jest właśnie najlepszym , co spotka mnie w życiu".

Dowiedziałam się, że Dorota Goldpoint to od pięciu już lat luksusowa marka dla kobiet stworzona z miłości do piękna i pasji do kreacji. Dlatego ponad 80 stron stanowią piękne zdjęcia wybranych kreacji dla kobiet dojrzałych na różne okazje. Przyznam, że stroje są cudowne, a w eleganckiej sukience wizytowej świetnie podkreślającej talię, jednocześnie maskującej brzuch się zakochałam :)

Tę książkę powinna przeczytać każda kobieta i to nie tylko ta po 50-ce, ale i nastolatka. Matka, córka i babka - bo wiek nie ma znaczenia - to tylko cyferki - ważne jest to co w NAS SAMYCH.  Ja już o tym wiem :)

Ważne cytaty :

"Ważne jest, abyśmy pogodziły się z tym,że nic nie trwa wiecznie, że życie jest dynamiczne, zaskakuje, czasami niespodziewanie przynosi ból i cierpienie.Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale możemy zdecydować, w jaki sposób reagujemy na różne niespodziewane sytuacje".
"Siła jest uchwycenie wszystkich zapachów i kolorów świata, które poznawało się podczas swojego życia. Pamięć o tym wszystkim i dzielenie się tą pamięcią z innymi".
"W życiu nie jest na nic za późno".
"Dojrzała kobieta jest pełnią".
"Ideał nie istnieje. To kultura i sztuka tworzą kanony piękna na podstawie wyobrażeń , które są najczęściej wizją artysty".
"Przemijanie jest procesem naturalnym i nieodwracalnym. Czasu nie możemy zatrzymać. Jeśli potrafimy zaakceptować jego upływ, to dużo łatwiej przychodzi nam się pogodzić z przemijaniem".
"Dojrzałość to czas, w którym zaczynamy odczuwać potrzebę pozostawienia po sobie jakieś cząstki  swojego serca i umysłu".

POLECAM SZCZERZE.
Bardzo się cieszę, że trafiła w me ręce ta książka i mogłam ją przeczytać :)

Zapraszam Cię do siebie http://ostatniastrona.com.pl/

"SERCE NIE MA ZMARSZCZEK" DOROTA GOLDPOINT