Maraton Pokoleń

Okładka książki Maraton Pokoleń GrandpaGang GrandpaGang
Okładka książki Maraton Pokoleń
GrandpaGang GrandpaGang Wydawnictwo: MyWayyy biografia, autobiografia, pamiętnik
Maraton Pokoleń
MyWayyy
2019-10-24
2019-10-24

Niecodzienna, motywująca historia, która wydarzyła się w Polsce.
Wiesiek, niegdyś aktywny fizycznie, od kilku lat jest przykuty do wózka. Jego życie mogłoby się wydawać coraz bardziej nudne i monotonne, jednak na to nie pozwala jego wnuk, który wpada na kolejne szalone pomysły z udziałem swojego dziadka. Oboje wykazują się wzajemną troską oraz miłością, a tryskający niepohamowaną energią, nieposkromioną wyobraźnią oraz wielką ambicją Marek nie spocznie dopóki nie spełni swojego marzenia, aby wraz z dziadkiem przebiec najpierw półmaraton, a później maraton.
Książka opowiada o wszystkich zmaganiach organizacyjnych, zdrowotnych czy finansowych, które spotkali na swojej drodze. Jest również wielbicielem książek motywujących, dlatego przy okazji motywuje czytelników do spełniania swoich marzeń i przekraczania swoich granic.
Książka napisana od marzycieli, którym udało się spełnić swoje marzenie dla marzycieli, którzy tą drogę mają przed sobą. Niezależnie od tego czy jesteś biegaczem czy nosisz w sercu inne marzenie...

Niecodzienna, motywująca historia, która wydarzyła się w Polsce.

Książka "Maraton pokoleń" traktuje o niecodziennej tematyce. Międzypokoleniowa przyjaźń, pokonywanie przeciwności (także przeciwności losu i wieku) i sport jako sposób na życie. Dziadek i wnuk - najlepsi przyjaciele opowiadający o tym, w jaki sposób udało im się wspólnie zbudować wspaniałą relację i przebiec królewski dystans maratonu liczący 42,195km, gdzie - co warto zaznaczyć - wnuk prowadził biegiem dziadka siedzącego na wózku. Krok po kroku od pomysłu początkowo niemożliwego do zrealizowania aż do osiągnięcia zamierzonego celu. Polecam każdemu, nie tylko biegaczowi. Ta para pokazuje, że niemożliwe nie istnieje.

1971

Ta książka była pisana sercem. Z oczywistych względów moja recenzja nie będzie obiektywna, ponieważ też jest pisana sercem.
Autorzy - Wiesław i Marek, znani jako GrandpaGang zyskują w ostatnich miesiącach popularność dzięki social mediom. W artykułach, audycjach i reportażach opisywana jest ich międzypokoleniowa więź oraz wspólny projekt - udział w Silesia Marathon 2019 i innych imprezach sportowych.
W "Maratonie Pokoleń" dzielą się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z utratą sprawności przez Wiesława, startami w półmaratonach (2018, 2019),staraniami związanymi z pozyskaniem wózka przystsowanego do startu w maratonie. Opisując kolejne etapy realizacji projektu, nie omijają dobrych wydarzeń oraz trudności, na które napotykali. Nie zapominają o osobach, które przyczyniły się do osiągnięcia celu - udziału w Silesia Marathon z nowym wózkiem.
Ich opowieść biegnie dwutorowo, ukazując perspektywę Wiesława i perspektywę Marka. A ponieważ jest pisana sercem, nie mogło w niej zabraknąć głosów osób, które pomagały współtworzyć historię GradpaGang.

• #czytambopolskie
  • Tom recenzencki/prezent od Autora