Uwięzione dusze

Iwona RayIwona Ray Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf literatura piękna
Wydawnictwo Poligraf
2014-01-01
2014-01-01

"Uwięzione dusze" to książką gdzie świat realizmu przeplata się z tym, co poza tym. Wątki historyczne doskonale współgrają z tym co współczesne. Szeroko pojmowany czas w doświadczeniu linarnym może dla czytelnika stanowić wyzwanie. Piękna treść, doskonały humor, interesujące zwroty akcji, a wszystko w obecności i uznaniu miłości zachęca do więcej .. zachęca do czekania na ciąg dalszy... Dziękuję autorce że lektura przysporzyła emocji i pięknych uczuć, pobudziła moja wyobraźnię. Tak. Czekam na ciąg dalszy.

Książka dla kilku grup wiekowych:)znajdziesz się w pięknym miejscu w Polsce, z kawałkiem historii i nowa droga, która może mieć inspirację do zmiany w życiu w tych obecnych trudnych czasach. Świat duchowy przeplatany z odkrywaniem tajemnic rodu i potrzeb metafizycznych .Odwaga do zmian może być inspiracja aby nie trwac w starym i czuć zawsze możliwości zmian. Polecam:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po przeczytaniu tej książki nie mogę się oprzeć, aby nie przytoczyć definicji „wyobraźni”, czyli zdolności do przywoływania i tworzenia w myślach wyobrażeń, które pobudzają nasze zmysły.
Tak właśnie działają na nas „Uwiązione Dusze”, zaczęłam czytać i nagle stałam się kawałkiem mazurskich krajobrazów, czułam bohaterów, jakbyśmy znali się już od lat…
Z każdym przeczytanym zdaniem byłam cześcią tej książki, tych wszystkich pięknych relacji, zwłaszcza uczucia miłości między rodzicem, a dzieckiem.
Również wątek historycznych wspomnień, sprawi, że kiedy odwiedzimy lasy warmińskie, poczujemy, że nie jesteśmy tam sami… 😊
W opowieści nie brakuje także świetnego poczucia humoru oraz przeszywających „lękiem” scen.
Polecam, bo książkę czyta się przyjemnie, jedyna jej wada ….– że czekasz na kolejną jej część.

Z każdym przeczytanym...

Pełna ciepła opowieść o nowych początkach, zaufaniu i miłości- na różnych płaszczyznach. Wszystko to wplecione w krajobraz Mazurskiego lasu i historii...pewnego domu, pewnej rodziny. Opowieść chwilami mrożąca krew w żyłach, jednak głównie pełna humoru i lekkości które sprawiają że książki po prostu nie sposób odłożyć. Gorąco polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka, którą czyta się jednym tchem. Pełna miłości, życiowych zawiłości i humoru. Napełnia wiarą w ludzi, rodzinę i przekonuje, że zawsze można zacząć od nowa.
Wątek przedwojennego domu owianego tajemnicą z przeszłości niejednokrotnie mrozi krew w żyłach.
Jako kobieta kochająca naturę miałam wielką przyjemność przenosząc się na Mazury.
Książka wywołała u mnie wachlarz emocji i refleksji związanych z relacją matki z córką.
Szczerze polecam książkę i czekam na kontynuację 😀

Książka wywołała u mnie wachlarz...

Nie wiem, czy uda mi się mój zachwyt ubrać w słowa, bo książka "Uwięzione dusze" jest piękna. Wzbierały we mnie całe gamy emocji, chociażby podczas ucieczki Joanny i Laury do piwnicy, po prostu czułam ich strach.
Czułam także nostalgię za kończącą się w moich myślach książką.
U C.R. Zafona w książce "Cień wiatru" Bea twierdzi, czytanie to intymny rytuał, że książka jest lustrem i możemy w nim znaleźć tylko to, co nosimy w sobie, że w czytanie wkładamy umysł i duszę, te zaś należą do dóbr coraz rzadszych...
Książka "Uwięzione dusze" żyła w mojej duszy, wizualizowałam w myślach losy bohaterów.
Myślę, że autorka książki wykonała świetną pracę, ponieważ pięknie i ciekawie ją zaprojektowała. Poczynając od detali do bohaterów, od wątków pobocznych wzbierających w małe potoki, po główny nurt akcji.Bardzo polecam.

Czułam także nostalgię za kończącą się w moich myślach książką.

• Przeczytane Iwona Ray Uwięzione dusze

Dodaj cytat z książki Uwięzione dusze