Uniwersytet malucha. Fizyka kwantowa dla maluchów

Okładka książki Uniwersytet malucha. Fizyka kwantowa dla maluchów Chris Ferrie
Okładka książki Uniwersytet malucha. Fizyka kwantowa dla maluchów
Chris Ferrie Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Uniwersytet malucha (tom 1) popularnonaukowa dziecięca
24 str. 24 min.
popularnonaukowa dziecięca
Uniwersytet malucha (tom 1)
Media Rodzina
2019-09-01
2019-09-01
24 min.
Miłosz Urban
literatura dla dzieci fizyka kwantowa

Prościej już się nie da :D Gdyby takie książki istniały, gdy ja byłam mała, z fizyki musiałabym mieć.... ups, na świadectwie maturalnym mam 6, więc... zabrakłoby skali ;)

Fizyka Kwantowa dla maluchów to książeczka, której autorem jest fizyk Chris Ferrie. To ojciec czwórki dzieci, który uważa, że nigdy nie jest za wcześnie, by wprowadzić świat nauki w życie maluchów. Proste obrazy oraz zwięzłe podpisy sprawiają, że z pozoru trudne definicje stają się zrozumiałe. Bardzo podoba mi się sentencja "wystarczy iskra, żeby rozpalić umysł dziecka." ❤️ Zdecydowanie się pod tym podpisuje. 😊

Książka jest przeciętna. Bardzo fajnie I prosto opisuje co to jest kwant energii i to jest na prawdę najważniejsze, ale przez swoją prostotę trudno utrzymać uwagę malucha. Po prostu w książce nic się nie dzieje.

Fizyka kwantowa dla maluchów na podstawie piłki opisuje dzieciom czym jest energia, atomy, neutrony, protony i elektrony. W ten sposób malucha łatwiej będzie zaciekawić, aby z zainteresowaniem słuchał i na sam koniec książeczki dowiedział się czym jest kwant i fizyka kwantowa. Ilustracje są bardzo proste, aby nie rozpraszać małego naukowca.

Fizyka kawantowa i cvhemia organiczna dla naprawdę małych dzieci

Tego jeszcze nie było! Fizyka kwantowa dla dzieci? Chemia organiczna? Teoria względności? Tak! Udało się! Mamy to wszystko od wydawnictwa Media Rodzina.

Autor, Chris Ferrie - zawodowo uznany fizyk, a prywatnie ojciec czwórki dzieci, postanowił - wydawać by się mogło skomplikowaną - wiedzę z dziedziny fizyki i chemii wytłumaczyć maluchom.

I wiecie co? Pełen sukces! Jasno! Prosto i w oparciu o przykłady.

Nie jestem przekonana, czy książeczki jest skierowane są - tak jak sugeruje wydawca - do roczniaków, ale przedszkolaki z pewnością wyniosą z nich sporo wiedzy.
Wstyd się przyznać, ale chyba pierwszy raz w życiu ktoś wytłumaczył mi o co chodzi z czarną dziurą, czy na czym opiera się chemia ograniczna i wydaje się, że pierwszy raz w życiu - zapamiętam to.

Na Waszą uwagę na pewno zasługuje jakość wydania książek: solidne tekturowe karty, dość spory rozmiar. Czyta i jasna grafika.

Widząc zapowiedź wydawniczą tej serii, byłam bardzo zaciekawiona: jak wiedza naukowa może być wytłumaczona małym dzieciom. Teraz nie mam wątpliwości: nie ma rzeczy zbyt trudnych dla dzieci, wystarczy tylko znaleźć osobę, która potrafi skomplikowane kwestie w przystępny sposób wyjaśnić. Tutaj nie ma wątpliwości - jesteście Wy i Wasze dzieci w dobrych rękach!

Okazuje się, że chemia i fizyka nie boli! Polecam!

Fizyka kawantowa i cvhemia organiczna dla naprawdę małych dzieci

To powinien obejrzeć każdy.
Trudny temat w banalny sposób wyjaśniony.

To powinien obejrzeć każdy.
Trudny temat w banalny sposób wyjaśniony.

• Matematyka/Informatyka/Fizyka
  • Serie
  • Żłobek
  • Dla szkrabów
  • Dla dzieci4

Dodaj cytat z książki Uniwersytet malucha. Fizyka kwantowa dla maluchów