Kiedyś się odnajdziemy

Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Asiek

Janka ucieka z ogarniętego wojną Wołynia i musi zostawić młodszą siostrę u obcej rodziny. Obiecuje, że po nią wróci, lecz w tamtym czasie każde pożegnanie może być już na zawsze. I wtedy los stawia na jej drodze inną małą dziewczynkę, która została na świecie zupełnie sama. Czy Janka pokocha ją jak własną siostrę? W Warszawie Tadek poznaje Annę, w której niebieskich oczach można się zatracić....

W Warszawie Tadek poznaje Annę, w której niebieskich oczach można się zatracić. Rodzące się uczucie wystawi na próbę więź łączącą go z najlepszym przyjacielem. Jaką cenę zapłaci za podjęte decyzje?
Po latach drogi Janki i Tadka się połączą. Tych dwoje doświadczyła wojna, ale przed nimi jeszcze całe życie…
Kiedyś się odnajdziemy to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać największe cierpienie, stracie, której nie można przeboleć, i błędach, które trudno wybaczyć.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/ksiazki/kiedys-sie-odnajdziemy/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/ksiazki/kiedys-sie-odnajdziemy/

Cały ogrom miłości. Wywiad z Gabrielą Gargaś

Swoją najnowszą powieść napisała zainspirowana postacią własnej babci, która jako dziecko przeżyła wojnę. O tym, jak kształtują nas trudne wydarzenia i wybory, o miłości i przyjaźni, która nadaje koloru naszemu życiu, oraz o alternatywnym tytule, jaki mogłaby nosić jej książka, rozmawiamy z Gabrielą Gargaś, autorką „Kiedyś się odnajdziemy”.

Patronaty tygodnia (12-18.08.2019)

Od przybytku głowa nie boli! Aby jednak rozeznać się w wielu premierach tego tygodnia, zerknijcie na poniższą ściągę. Od mrocznych kryminałów (Chmielarz i Cavanagh!) oraz romansów z nutką pikanterii, przez literaturę faktu, po mądre książki dla dzieci – wydawcy rozpieszczają nas nowościami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.