Makbet

Macbeth
Shakespeare, dramat, klasyka
literatura piękna
Dezyderata

Klasyczne dzieło genialnego angielskiego dramaturga w nowym, znakomitym tłumaczeniu. Dlaczego Antoni Libera podjął trud translatorski, skoro istnieje już kilka polskich przekładów słynnej tragedii? On sam wyjaśnia to następująco: "Spośród wszystkich sztuk Szekspira Makbet zawsze fascynował mnie najbardziej i nigdy nie przestawał nurtować. I choć bardzo wysoko cenię przekłady Stanisława Barańczaka, postanowiłem jednak tę właśnie tragedię przełożyć po swojemu. W swojej lekcji próbuję pogodzić styl wysoki z naturalnością i prostotą wypowiedzi, a nade wszystko z jasnością (nawet za cenę uproszczenia czasem wyszukanej metaforyki Autora), bo w teatrze, o czym nieraz się przekonałem, decydująca bywa komunikatywność". Niewątpliwym atutem tego wydania jest przekład Antoniego Libery i przedmowa Sławomira Mrożka.

źródło opisu: https://www.noir.pl/ksiazka/132/William-Shakespeare-Makbet

źródło okładki: https://www.noir.pl/ksiazka/132/William-Shakespeare-Makbet