Wielkanoc

2017-01-01
18 min.
historie biblijne Wielkanoc 1+

Okładka książki Było sobie drzewo Ola Makowska, Magdalena Młodnicka
Było sobie drzewo Ola Makowska, Magda...
Okładka książki Nie wszystko na wysypisko! Agnieszka Bernacka, Ola Makowska
Nie wszystko n... Agnieszka Bernacka,...
Okładka książki Dzikie łabędzie Hans Christian Andersen, Ola Makowska, Barbara Żołądek
Dzikie łabędzie Hans Christian Ande...
Okładka książki Boże Narodzenie Ola Makowska, Bogusław Nosek
Boże Narodzenie Ola Makowska, Bogus...

Hm, co tu mówić. Myślałam że to będzie porządna książka dla trochę starszych czytelników, a okazało się że jest to książeczka dla 3-4 latków, która ma zaledwie 7 stron. Ale, żeby nie było, jest to jednak książka i należałoby ją ocenić. Także jako książka dla młodszych, myślę że jest bardzo fajna i że powoli zacznie wprowadzać maluchy w świat Biblii.

Przeczytałam tę książkę z moim prawie trzyletnim dzieckiem i nawet mu przypadła do gustu. Pewnie za sprawą całkiem ładnych ilustracji. Książka skupia się na kliku epizodach związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa. Nie ma więc zbyt dużo szczegółów, które mogłyby przytłoczyć małe dziecko, ale jednocześnie opowieść wychodzi trochę zbyt fragmentaryczna. Może być jednak dobrym uzupełnieniem innych lektur o wielkanocnej tematyce.

Kiedy nadchodzą święta Wielkiej Nocy często nachodzi ten czas kiedy nasze dziecko oczekuje wyjaśnień o co w tej całej Wielkiej Nocy chodzi?
Dlaczego post trwa akurat 40 dni?
Co się wydarzyło w Wielki Czwartek?
Jak przebiegał Wielki Piątek?
-----------------------
Tłumaczę, starając się przekazać prawdę i dogmaty wiary z użyciem słów zrozumiałych dla sześciolatki.
------------------------
Z pomocą też przychodzą mi książki. Ostatnio podsunęłam córce właśnie "Wielkanoc"- w której krótkim, wierszowanym tekstem opisane są wydarzenia całego Wielkiego tygodnia - od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania. Tekst jest na tyle prosty, że tylko kilka słów wymagało wyjaśnienia 🙂
--------------------------
Dla ciekawych, żądnych wiedzy przedszkolaków i młodszych uczniów będzie super 🙂👍🙂

Dlaczego post trwa akurat 40 dni?
Co się wydarzyło w Wielki Czwartek?
Jak przebiegał Wielki Piątek?
-----------------------

• Dzieci - posiadają