Umiejętność współpracy w grupach (cz. 1) Zabawy i improwizacje

Wydawnictwo: Jedność
krucheciastka

Duch rywalizacji wpływa na naszą kulturę, na wszelkiego rodzaju instytucje oraz na nas samych. Niemal wszyscy myślimy w kategoriach zwycięstwa i porażki; chcemy pokonać naszych konkurentów i należeć do grupy wygranych. Jak możemy w takim razie w ogóle współpracować w grupach i drużynach? W kulturze konkurencji zasada “współpracy” musi być planowo nauczana. Obie części książki “Umiejętność współpracy w grupach” oferują szczegółowy program nauki zachowania opartego o współpracę.

Prowadzący może wykorzystać zawarte tutaj zabawy i eksperymenty, które podzielono na dwanaście grup tematycznych, na wielu polach: w szkole i w kształceniu dorosłych, w treningach drużyn, w pracy z młodzieżą, w ramach interkulturalnego porozumienia. Tajemnica tych zabaw tkwi w tym, iż stanowią one wyzwanie, wzmacniają poczucie własnej wartości oraz budzą w nas nasze najlepsze strony.

Część I:

5. Być obecnym
6. Lepiej się komunikować

źródło opisu: kmt.pl

źródło okładki: kmt.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!