Poślubić księcia

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
5 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Duke's Secret Heir
wesoła23

Lady Ellen Tatham wybrała się do Egiptu, aby zwiedzić Gizę. Tam poznała angielskiego oficera Maksymiliana Colnebrooke'a. Ellen i Maks zakochali się w sobie i pobrali przed obliczem angielskiego konsula. Wkrótce jednak rozdzieliła ich zawierucha wojenna. Po powrocie do Anglii Ellen próbowała skontaktować się z Maksem. Okazuje się, że został uznany za zaginionego, a jego rodzina nic nie wie o ich ślubie. Tymczasem Ellen jest w ciąży i aby nie stracić reputacji, postanawia wyjechać na prowincję. Po czterech latach powraca do Londynu i na jednym z przyjęć spotyka Colnebrooke'a, księcia Rossenhall...

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

Jagrys | 2018-08-27

W skrócie:
Na balu angielskiej socjety wdowa Furnell w osobie księcia Rossenhall rozpoznaje angielskiego oficera, który przed laty ją oszukał i wykorzystał. Książę w złotej wdówce poznaje kobietę, którą onegdaj poślubił, a która porzuciła go dla francuskiego amanta. Do głosu dochodzą długo skrywane żale. Urażona duma księcia doznaje obstrukcji i księciu zmienia się w primadonnę, której ktoś przydeptał wyjściową halkę.
Książęca diva zaczyna poniewierać słodkim aniołem, który zgadza się na owo podłe traktowanie w imię wyższego dobra. Trochę mnie zemdliło od skondensowanej słodyczy anioła. I tutaj muszę powiedzieć, że książę rozdrapujący z uporem maniaka stare rany irytował mnie niepomiernie. Zapewne w zamierzeniu autorki miało być przejmująco i dramatycznie, efekt - jak dla mnie - jest bardzo taki sobie.
Nic szczególnego.

Rege | 2018-09-17
Przeczytana: 16 września 2018

Zabawne, zatrzymujące czytelnika, krótkie romansidło historycznie na czas podróży.

ewka | 2018-09-30
Grazia | 2018-09-04