Murena: Ciernie

Murena 9 - Les épines
Starożytny Rzym, Neron, komiks
komiksy
czomicz

Pamiętaj, że urodziłeś się śmiertelnikiem z natury i że przeznaczony ci skończony czas życia dla zbadania nieskończonej i wiecznej w swym istnieniu natury. Rozmyślaj nad tym, co jest teraz, i nad tym, co dopiero będzie, a także nad tym, co już było w czasie minionym. Epikur z Samos, Sentencja watykańska nr 10, przypisywana przez Klemensa Aleksandryjskiego Metrodorowi z Lampsaku, tłum....

Epikur z Samos, Sentencja watykańska nr 10, przypisywana przez Klemensa Aleksandryjskiego Metrodorowi z Lampsaku, tłum. Kazimierz Pawłowski

źródło opisu: Opis okładkowy

źródło okładki: https://www.centrumkomiksu.pl/

QUEENfan | 2018-08-19

A więc to dopiero początek 3 cyklu, no cóż pozostaje czekać na kolejne tomy.

torne | 2014-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Zawsze bardziej podobały mi się komiksy europejskie od amerykańskich. Za taki stan rzeczy odpowiada m.in. seria "Murena". To zdecydowanie jeden z najlepszych komiksowych cykli, jakie czytałem w życiu. A dziewiąty tom pod tytułem "Les épines" należy do najlepszych w całej serii. Fabuła jest gęsta, cały czas coś się dzieje. A co ważniejsze, twórcy nie skupiają się wyłącznie na akcji i posuwaniu fabuły do przodu, lecz również opowiadają o ludzkich dramatach i dylematach. O stronie wizualnej nie muszę nic pisać. Ta wciąż pozostaje na najwyższym poziomie, choć akurat w tym roku graficznie zajmuje drugie miejsce za serią "Noe" (ta jednak ma zdecydowanie słabszy scenariusz, więc w sumie dziewiąty tom "Mureny" stawiam wyżej).

Jako fan starożytnego Rzymu, jestem wprost zachwycony tym, co tworzą Dufaux i Delaby. No może wolałbym więcej tytułowego Luciusa Mureny. Dziewiąty tom rozgrywa się po pożarze Rzymu i Murena przez długi czas jest w ogóle nieobecny. "Les épines" to bardziej...