Kobiety, które martwią się za bardzo

Tłumaczenie: Agnieszka Jacewicz
Wydawnictwo: Rebis
Women Who Worry Too Much
psychologia, poradnik, kobieta
poradniki
Gosia Rajchel

Nieustannie martwisz się różnymi sprawami? Obawy nie dają ci spać? Lęki zakłócają twoją pracę i relacje z innymi? Jeśli tak, możliwe, że masz tendencję do zamartwiania się lub zaburzeń lękowych. Nie ty jedna masz z tym problem. Badania wykazują, że wiele czynników sprawia, iż kobiety martwią się częściej iż mężczyźni. Jednak zmartwienia nie muszą komplikować ci życia. Dzięki przydatnym informacjom i praktycznym radom będziesz w stanie je pokonać.
Książka ta jest zbiorem prostych, skutecznych technik walki z obawami. Uczy, jak wydostawać się ze spirali myśli, uczuć i zachowań, które napędzają błędne koło lęków. Przedstawione tu ćwiczenia pozwolą ci znaleźć nowe perspektywy, zrelaksować się i żyć pełnią życia. Dowiesz się, jak zmieniać myśli i energię w pozytywne działanie, zamiast marnować je na zamartwianie się.
Holly Hazlett-Stevens jest doktorem psychologii na University of Nevada. Prowadzi badania nad lękiem i technikami relaksacyjnymi. Jest współautorką książki o progresywnym treningu relaksacyjnym.
Dr Michelle G. Craske wykłada psychologię i psychiatrię na University of California i zarządza tam projektem Anxiety Disorders Behavioral Research Program. Jest autorką prac na temat zaburzeń lękowych, źródeł fobii i sposobów ich leczenia.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Ronja | 2013-12-28
Na półkach: 2013
Przeczytana: 10 października 2013

Raz na jakiś czas coś mnie tknie żeby przeczytać jakiś poradnik. Jako kobieta, która stanowczo martwi się za bardzo sięgnęłam po poniższy i nadal twierdzę, że to nie dla mnie. W większości czuję, że jest to głównie odkrywanie Ameryki w konserwie (nie wiem dlaczego ale nomen omen dotyczy to głównie poradników napisanych przez Amerykanów). Niewątpliwie jednak udało mi się zdać sobie sprawę z niektórych rzeczy i nawet wprowadzić niektóre rady w życie (z powodzeniem).

Kamila | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

Niestety ta książka nie wydała mi się zbyt przydatna. Być może jednak nie martwię się za bardzo. Jednak nikomu nie odradzam przeczytania :)

Można tu znaleźć garść praktycznych porad i ćwiczeń. W niektórych rozdziałach są też podsumowania z najważniejszymi rzeczami w punktach, co jest ciekawym rozwiązaniem. Możemy jeszcze raz zebrać myśli.

Magdalna Ruta | 2014-11-18
Przeczytana: 18 października 2014

Niestety nic nowego ta książka nie wniosła w moje życie....

sylwiaaaa | 2017-07-04
Na półkach: Psychologia