OpenOffice

Wydawnictwo: Helion
8371978820
LubimyCzytać

Pakiet biurowy za darmo? Jeszcze niedawno znalezienie tańszego odpowiednika Office"a Microsoftu graniczyło z cudem. Teraz OpenOffice daje nam podobne możliwości, nie drenując jednocześnie naszych kieszeni. Ten rozwijany przez zespół programistów firmy Sun i wolontariuszy z całego świata pakiet aplikacji ma szansę stać się przebojem także w polskich biurach -- został on bowiem całkowicie spolszczony.

Pełną wersję instalacyjną OpenOffice (OpenOffice.org 1.0) można znaleźć na dołączonym do książki CD (pakiet działa w systemach Windows, Linux i Solaris). W skład OpenOffice wchodzi kilka programów:

edytor tekstu -- Writer,
arkusz kalkulacyjny -- Calc,
program do tworzenia grafiki wektorowej (także trójwymiarowej) -- Draw,
aplikacja służąca do tworzenia prezentacji -- Impress
edytor równań matematycznych -- Math

Wszystkie one zostały szczegółowo omówione w tej książce, napisanej przystępnym językiem. Skorzystają z niej zarówno zaawansowani użytkownicy innych pakietów biurowych, który chcą przesiąść się na OpenOffice, jak i osoby, które od OpenOffice zaczynają swoją przygodę z edytorami tekstów czy arkuszami kalkulacyjnymi.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!