The Internet of Money

Okładka książki The Internet of Money Andreas Antonopoulos
Okładka książki The Internet of Money
Andreas Antonopoulos Wydawnictwo: Merkle Bloom LLC Cykl: The Internet of Money (tom 1) biznes, finanse
biznes, finanse
The Internet of Money (tom 1)
Merkle Bloom LLC
2016-09-06
2016-09-06
blockchain bitcoin kryptowaluty fintech

Nie owijając w bawełnę, Andreas zaserwował nam kawał wspaniałej i przejrzystej lektury na temat kryptowalut ogółem, z naciskiem na bitcoina. Książek o tej tematyce jest na rynku coraz więcej, ta jest jednak szczególna. Jej słowa zostały bowiem napisane przez człowieka, który śledzi temat od początku i również od początku zrozumiał znaczenie i potencjał jakie niesie ze sobą ta nowa technologia. Czyta się ją bardzo przyjemnie głównie ze względu na niewiele technicznych aspektów, a ogrom życiowych i zrozumiałych dla przeciętnej osoby przykładów, co takiego kryptowaluty mogą przynieść światu.

Lekkość książki wspomaga też fakt, że jest to po prostu zbiór wykładów i publicznych wystąpień Andreasa, który obecnie uważany jest poniekąd za guru tego tematu. I faktycznie, stoicki spokój z jakim podchodzi on do opinii mediów, polityków a przede wszystkim lekko już wystraszonych banków na temat bitcoina tylko umacnia czytelnika w przekonaniu że wierzy on w logikę i solidne podstawy tej (nadal) nowości.

Chyba najfajniejszym motywem który przewija się non stop w książce jest porównywanie kryptowalut do innych technologii które uznawano niegdyś za zupełnie niemożliwe, niepotrzebne oraz niebezpieczne dla ludzkości. A sytuacja rozwinęła się zupełnie odwrotnie, wystarczyło się dostosować do zmian i zrozumieć na czym polega dana technologia żeby ludzie zaczęli jeździć samochodami czy korzystać z internetu. Andreas podkreśla irracjonalność ludzkiego strachu przed nieznanym, z brakiem jakichkolwiek chęci na zrozumienie tematu. Podkreślam od razu przy tym że nie jest on złośliwy czy uszczypliwy, a jedynie przekazuje fakty z historii ludzkości.

Świetna lektura za którą zabrać może się właściwie każdy, bez względu na poziom zaawansowania. Znajdziecie tu po prostu wyjaśnienie, dlaczego autor uważa że bitcoin to kolejny krok ludzkości w lepszą przyszłość. Nic więcej, żadnego prania mózgu czy namawiania do inwestowania, nie ma się czego obawiać :) Polecam!

Bardzo dobra książka, otwiera oczy na zjawisko jakim jest Bitcoin (oraz blockchain),gdyby wszyscy w taki sposób przedstawiali informacje na temat rewolucji technologicznej, której niewątpliwie doświadczamy to "w branży" byłoby dużo mniej osób, które tak naprawdę nie widzą co się kryje za "internetowymi pieniędzmi".

Sam autor jest chyba osobą, która dysponuje największą wiedzą na temat Bitcoina na całym świecie.

Sam autor jest chyba osobą, która dysponuje największą...

• Kwarantanna
  • Kryptowaluty