Walka płci. Życie seksualne zwierząt

Wydawnictwo: Świat Książki
Battle of the Sexes in the Animal World
flora i fauna
corrum

Książka zawiera opisy i zdjęcia mało znanych, fascynujących zachowań zwierząt, dotyczących ich życia intymnego, jak również pozostałych aspektów życia rodzinnego, w tym wychowania potomstwa. Dzięki niej możemy prześledzić, jak właściwy wszystkim żywym istotom popęd do rozmnażania doprowadził do powstania najbardziej eleganckich i imponujących spektakli w świecie zwierząt.

Moreni | 2010-05-09
Na półkach: Przeczytane, Moje własne

Jedna z moich ulubionych książek popularnonaukowych. W sposób przystępny i ciekawy prezentuje niezwykłe zwyczaje zwierząt a także mechanizmy ewolucji, które mogły doprowadzić do powstania tak wielkiej różnorodności. Dodatkowo ilustrowana świetnymi zdjęciami i solidnie wydana, co obecnie jest raczej rzadkością. Polecam gorąco.

Irena | 2015-03-20
Na półkach: ROK 2008, Przeczytane