Walka płci. Życie seksualne zwierząt

Świat Książki
2001-01-01
2001-01-01
Monika Betley

"Nieustannie wybierając najbardziej kolorowych partnerów, wybredne samice ukształtowały samce w olśniewające pojemniki na jądra"
Szczęść Boże!!
Dawno mnie nie było więc wracam.
Książka ta liczy trochę ponad dwieście stron.
Okładka jest gruba, mocna choć ze względu na niewielką objętość
nie nada się na broń w czasie apokalipsy zombie a szkoda.
Książka ta mimo, że ma już trochę lat na karku nie zestarzała się merytorycznie.
Powód jest jeden. Przybliża nam obserwacje dotyczące konkretnych gatunków i ich zachowań. Póki zwierzęta się nie zmienią będzie aktualna.
Książka ta szczególnie spodoba się czytelnikom lubiących ciekawostki.
Forma jej, trochę o tym gatunku, trochę o tamtym jest wręcz wymarzona by zapamiętać co ciekawsze fragmenty( takie jak cytat na początku).
Książkę czyta się przyjemnie. Jest bogato ilustrowana co pomaga w odbiorze.
Co innego przeczytać, że ptak jest taki a taki a co innego zobaczyć go w pełnej krasie.
Książka ta nie ma jakiś wad.
To idealny prezent, czy zapychacz w podróż.
Warto przy czytaniu mieć jakąś inną książkę np. atlas zwierząt czy dostęp do internetu. Książka ta nie skupia się na gatunkach( miałaby wtedy tysiące stron) więc, gdyby jakieś zwierzę Ci się spodobało warto poszukać o nim informacji w innym miejscu.

Szczęść Boże!!
Dawno mnie nie było więc wracam.
Książka ta liczy trochę ponad dwieście stron.
Okładka jest gruba, mocna choć ze względu na niewielką objętość
nie nada się na broń w czasie apokalipsy zombie a szkoda.
Książka ta mimo, że ma już...

Jedna z moich ulubionych książek popularnonaukowych. W sposób przystępny i ciekawy prezentuje niezwykłe zwyczaje zwierząt a także mechanizmy ewolucji, które mogły doprowadzić do powstania tak wielkiej różnorodności. Dodatkowo ilustrowana świetnymi zdjęciami i solidnie wydana, co obecnie jest raczej rzadkością. Polecam gorąco.

Bardzo dobra pozycja popularnonaukowa.
Ciekawe informacje przedstawione w przystępny sposób. Dodatkowo w książce znajdują się także zdjęcia i ilustracje.

Bardzo dobra pozycja popularnonaukowa.

• Popularnonaukowe
  • Zwierzęta
  • Biologia, medycyna, psychologia, socjologia i okolice
  • Interesuje mnie
  • W kolejce