poezja
Vertebra

Poetycki debiut łączący intymność z zaangażowaniem w sprawy społeczne, z centralnym tematem wojny prowadzonej na różnych frontach – zarówno politycznych, jak i prywatnych. Wiersze jak meldunki ze świata wewnętrznego i sygnały ostrzegawcze, gdy konflikty społeczne podsycają intymne lęki, a strach o siebie i dziecko paraliżuje gardło. Instruktaż mówienia „nie” w sytuacjach, kiedy przemocowe władze próbują odebrać głos jednostce.

źródło opisu: http://www.biuroliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.biuroliterackie.pl/

Aleksander | 2018-05-27

Nie rozumiem zachwytów tą książką. Zdarzają się wiersze dobre, lecz jako całość jest to dość przewidywalne. Zobaczymy, jak autorka będzie rozwijać swój talent.

umlaut | 2018-05-05
Przeczytana: 05 stycznia 2018

niektóre wiersze mnie nie przekonały, ale te, które były super, były naprawdę niesamowite. Nowosielski i Nowosielski w lustrzanym odbiciu najlepsze

annie warhol | 2018-03-12
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione

szkoda że tak mało tych wierszy, są tak dobre

elalila | 2018-05-15

Przeczytana: 19 lutego 2018
Pod Naporem | 2018-01-03
Na półkach: 2018, Przeczytane, Poezja

Nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia 2018

Kapituła 13. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wskazała nominowanych w czterech kategoriach: eseistyka, poezja, proza, przekład na język polski. Do gdyńskich Kostek Literackich, podobnie jak w roku ubiegłym, zgłoszono blisko 430 tytułów.

Bohdan Zadura z Silesiusem za całokształt twórczości

Jedenastym laureatem Nagrody Poetyckiej Silesius za całokształt twórczości został Bohdan Zadura, poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki, związany od 1998 roku z Biurem Literackim, gdzie wydał już trzydzieści jeden książek. Najnowszy tom „Po szkodzie", będący zarazem jednym z najważniejszych w karierze literackiej poety, ukazał się miesiąc temu. Statuetkę za całokształt twórczości Zadura odbierze w pięćdziesięciolecie debiutu poetyckiego.