Seasons of Love

Seasons of Love
angielski
BlackDynamite

Is age really just a number? Alice McAllister is a successful solicitor who likes a quiet, disciplined life. But when her business partner Miranda forces her to take a vacation at her holiday home in Portugal, the presence of Miranda’s daughter Joy turns Alice’s world up-side down. Despite their age difference, Alice and Joy embark on a fiery holiday romance… until they have to return home...

Despite their age difference, Alice and Joy embark on a fiery holiday romance… until they have to return home to London.

Will Alice be able to forget about Joy and what she has awakened in her? And how can she face Joy’s mother without guilt after such a passionate summer fling? Find out in this brand new sultry novel by the chart-topping author of Release the Stars, Once in a Lifetime and At the Water’s Edge.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/28560953-seasons-of-love

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/28560953-seasons-of-love