Tatuaż. Ikonografia dawna i współczesna.

Wydawnictwo: WARSZAWSKA GRUPA WYDAWNICZA
sztuka
Morbius

Karolina Daraszkiewicz. Studiowała etnologię. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. Książka opisuje zjawisko tatuażu jako motywu ikonograficznego. Każdy rozdział dotyczy innego zagadnienia widzianego z punktu widzenia historii sztuki jak i etnografii. Część materiału ujęta jest w sposób opisowy, część metodologiczny. Ostatni rozdział poświęcono legendarnym i współczesnym twórcom tatuażu, uwzględnia zarówno ich biografię jak i dorobek twórczy.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-49055213-tatuaz-ikonografia-dawna-i-wspolczesna

źródło okładki: http://bonito.pl/k-49055213-tatuaz-ikonografia-dawna-i-wspolczesna

unknown_pleasures | 2017-10-20
Frogiś | 2017-08-16