Vampire's Kiss

Okładka książki Vampire's Kiss Ella Summers
Okładka książki Vampire's Kiss
Ella Summers Wydawnictwo: Night Spark Media Cykl: Legion Of Angels (tom 1) fantasy, science fiction
Legion Of Angels (tom 1)
Night Spark Media
2016-10-14
2016-10-14
fantastyka fantastyka miejska anioły bogowie demigog silna bohaterka

Dotychczas mało czytałam książek z aniołami,co prawda specjalnie ich nie unikałam,ale też nie szukałam.Jednak sądząc po tytule miałam podejrzenia,że bohaterem może być raczej wampir.Nic bardziej mylnego,bo tytułowy Pocałunek wampira to nazwa własna.Czego,nie będę zdradzać,można tego bez problemów dowiedzieć się z treści.
Podobał mi się przedstawiony w książce świat,podzielony po wojnie bogów i demonów na cywilizację,zamieszkaną przez ludzi i magicznych oraz pustkowia,na których żyją potwory.
Zdecydowanie spodobała mi się główna bohaterka ,odważna i pyskata .Wraz z przystojnym aniołem stanowią oni mieszankę piorunującą.Większość ich wspólnych scen jest świetna,a odzywki Ledy stanowią niezłą rozrywkę.Sama Leda jest osobą niezdycplinowaną i niepoddającą się rozkazom.Samodzielnie myśli,nie lubi poddawać się władzy i ma dość sporą tolerancję na magię.Gdy inni niemal umierają z bólu po wypiciu Nektaru,ona staje się pijana i próbuje uwieść swojego dowódcę.Niewiele można się dowiedzieć o jej przeszłości,mam nadzieję,że jej tajemnice będą odkryte w kolejnych częściach serii.
Pomysł na książkę jest niezły,choć pewnych rozwiązań fabularnych można się domyslić.

Podobał mi się przedstawiony w książce...

Fajna, przygodowa książka. Akcja się dość szybko toczy i bohaterka ma dużo przygód, jak na jedną książkę.

Kolejna seria książek w trakcie pisania, która mnie wciągnęła i czekam z niecierpliwością na następną część (V).
Opisuje historię Ledy, która pracuje jako łowca przestępców i ani myśli wstąpić do niosącego przerażenie i szacunek Legionu Aniołów. Niestety, aby odnaleźć i uratować porwanego mężczyznę, który jest dla niej jak brat musi osiągnąć odpowiedni poziom mocy, a zrobić to może wstępując jedynie do budzącego grozę Legionu Aniołów. Jest to oddział specjalny powołany do utrzymania spokoju w miastach pełnych wampirów, wiedźm, wilkołaków i ludzi, a także do pilnowania by nie przeszly przez mur żyjące po za granicami miasta potwory stworzone w czasie wielkiej wojny. Oddziały składają się z nie tylko z ludzi, wiedźm czy wilkołaków, ale także aniołów i półaniołów.
Z każdym stopniem wtajemniczenia żołnierze dostają kolejne moce (pierwszy nosi nazwę pocałunek wampira- zdobywają posiadane przez wampiry umiejętności). Otrzymanie ich powiązane jest z morderczym treningiem i wypiciem rozcieńczonej trucizny, która zabija najsłabszych. Kolejne etapy wiążą się z jeszcze bardziej morederczym treningiem i z piciem coraz mniej rozcieńczonej trucizny przez co przeżycie staje się trudniejsze, a oddział bardziej elitarny - mniej ludzki, a bliższy nieczułym aniołom.
Jak w tym świecie odnajdzie się emocjonalna Leda? Gdy wszyscy konają z bólu wywołanego trucizną, ona staje się pijana i próbuje uwieść jednego z ważniejszych aniołów. Jest niekonwencjonalna i myśli samodzielnie - nie jak żołnierz. Jak pogodzić upartą, impulsywną naturę i ostry język z potrzebą uwolnienia brata? Na pewno nie jest to proste, ale potrafi być niezwykle komiczne.
Znajdziemy tu dużo zabawnych dialogów, dreszczyków emocji zarówno tych podszytych strachem jak i erotyzmem, wiele pokrętnej logiki głównej bohaterki i zaskakujących zwrotów akcji.

• Przeczytane 2022
  • Audio
  • Jest
  • Inne stworz
  • ⚠️❗ Chcę przeczytać - JUŻ !!!
  • Po angielsku

Dodaj cytat z książki Vampire's Kiss