PODRĘCZNIK PRZECIWLOTNIKA

Wydawnictwo: AON
AdrianX

Niniejsza publikacja porusza najważniejsze obszary z zakresu teorii i praktyki obrony powietrznej (OP), głównie przez pryzmat jej podstawowej części jaką jest obrona przeciwlotnicza (OPL). Przedstawiony w podręczniku materiał bazuje na najnowszych wynikach badań przeprowadzonych w AON. Dotyczy to zasadniczo takich obszarów, jak: ewolucji obrony przeciwlotniczej od jej narodzin do czasów współczesnych, zasad, funkcji, metod osłony przeciwlotniczej oraz zagadnień z dowodzenia i taktyki użycia oddziałów i pododdziałów przeciwlotniczych w walce z nowoczesnymi środkami napadu powietrznego. Szczególnie dużą wartość poznawczą w niniejszym opracowaniu mają treści opisujące w szczegółowy sposób proces dowodzenia realizowany na stanowisku dowodzenia pułku i dywizjonu przeciwlotniczego oraz rolę i zadania szefów OPL w procesie dowodzenia realizowanym w związku taktycznym (oddziale) wojsk lądowych.
Publikacja stanowi uzupełnienie i rozwinięcie wydania pierwszego z 2010 r. Głównym przyczynkiem powstania drugiego wydania tego podręcznika były zmiany w strukturze dowodzenia i kierowania SZ RP oraz dynamiczny rozwój środków napadu powietrznego. W opinii autorów podręcznik stanowi wartościowy i kompleksowy materiał dla studentów i słuchaczy kursów AON oraz kadr dowódczych z wojsk obrony przeciwlotniczej.

AdrianX | 2017-07-10
Przeczytana: 27 lipca 2017