OBRONA POWIETRZNA W SYSTEMIE BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA

Wydawnictwo: AON
AdrianX

W niniejszej monografii autorzy odnoszą się do ważnych kwestii związanych z projektowaniem rozwoju systemu OP. W tym względzie podkreślono potrzebę prowadzenia i zaktywizowania badań nad rozwojem OP przez pryzmat zidentyfikowanych potrzeb obronnych państwa. Uznano również, że nie do końca zidentyfikowane potrzeby obronne stanowią jeden z głównych czynników utrudniających proces trans­formacji...

W niniejszej monografii autorzy odnoszą się do ważnych kwestii związanych
z projektowaniem rozwoju systemu OP. W tym względzie podkreślono potrzebę prowadzenia i zaktywizowania badań nad rozwojem OP przez pryzmat zidentyfikowanych potrzeb obronnych państwa. Uznano również, że nie do końca zidentyfikowane potrzeby obronne stanowią jeden z głównych czynników utrudniających proces trans­formacji systemowej i przyspieszenia przemian jakościowych. Zdaniem autorów takie zmiany są niezbędne do zwiększenie zdolności OP w zakresie przeciwdziałania całemu spektrum współczesnych środków napadu powietrznego. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w rekomendacjach, które przedstawiono w pierwszym bloku tematycznym. W monografii autorzy postulują potrzebę kontynuacji planu rozwoju i modernizacji OP przy jak największym udziale potencjału polskiego przemysłu obronnego i krajowych ośrodków naukowo-badawczych.

AdrianX | 2017-07-28
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam